REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Jednolita Brama Cyfrowa ma wspierać ekspansję MŚP w ramach europejskiej przestrzeni gospodarczej

Jednolita Brama Cyfrowa ma wspierać ekspansję MŚP w ramach europejskiej przestrzeni gospodarczej (fot. H.Dahlstrom/Flickr, na lic. CC BY-2.0)

Christian Verschueren, dyrektor generalny organizacji EuroCommerce naciska na Parlament Europejski oraz na Komisję Europejską, by przyspieszyły prace nad zdrożeniem Jednolitej Bramy Cyfrowej – ogólnounijnej platformy online, umożliwiającej obywatelom UE i firmom uzyskiwanie informacji o przepisach, załatwianie niektórych spraw administracyjnych czy uzyskanie pomocy w rozwiązaniu problemów.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Propozycja wdrożenia Jedolitej Bramy Cyfrowej (Single Digital Gateway) padła ze strony Komisji Europejskiej w maju 2017 r. Wszystkie państwa członkowskie miałyby zagwarantować, że procedury dostępne dla ich obywateli i firm były również w zasięgu obywateli i przedsiębiorców innych krajów.

– Propozycja Komisji to ważny krok w kierunku ułatwienia przedsiębiorcom dostępu do informacji na temat przepisów unijnych oraz regulacji poszczególnych krajów w zakresie wspólnej przestrzeni gospodarczej. Istniejące źródła informacji są zwyczajnie niewystarczające i niedostatecznie znane. Jednolita Brama Cyfrowa będzie ogromną szansą do poprawy wewnętrzunijnego handlu transgranicznego, ułatwi także konsumentom korzystanie z oferty poszczególnych rynków europejskich – przekonywał Christian Verschueren członków europarlamentarnej komisji ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

W trakcie istnienia Unii Europejskiej powstało wiele punktów kontaktowych, które pomagają firmom i obywatelom uzyskać dostęp do informacji na temat przepisów i regulacji obowiązujących w poszczególnych krajach. Jednak poziom obsługi bywa różny, informacja często jest rozproszona, niekompletna albo niezrozumiała.

– Brak znajomości i zrozumienia wymogów prawnych, obowiązujących w danym kraju UE oznacza, że wielu detalistów i hurtowników, szczególnie MŚP, obawia się przekraczania granic swojego kraju. Firmy oczekują narzędzia do praktycznego rozwiązywania codziennych problemów, jakie napotykają w swojej działalności biznesowej. Takim narzędziem powinna być Jednolita Brama Cyfrowa – apelował Verschueren.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony