REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

15 grudnia 2019, 17:56

Budynek Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Niemczech

Budynek Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Niemczech (bundesgerichtshof.de)

Certyfikaty mają na celu budowanie zaufania wśród konsumentów. Jeśli jednak produkt nie został w ogóle przetestowany, stosowanie takich pieczęci jest mylące - orzekł Federalny Trybunał Sprawiedliwości Niemiec. Magazyn Öko-Test pozwał firmy wysyłkowe Otto i Baur oraz sieć sklepów Matratzen Concord – podaje sueddeutsche.de.

REKLAMA

W akcie oskarżenia wskazano, że firmy te używały certyfikatów na opakowaniach produktów, które nie były wcale testowane przez Öko-Test. Chodzi o produkty dla dzieci, ramy z listew, kaski rowerowe i poduszki, z które różnią się kolorem lub rozmiarem od faktycznie testowanych towarów. Dlatego Öko-Test oskarżyło sprzedawców o niewłaściwe oznaczanie etykiet.

Sąd zdecydował, że jeśli produkty różnią się tylko kolorem lub rozmiarem od tych, które faktycznie zostały przetestowane, prawo znaków towarowych zostało naruszone, a użycie znaku bez umowy licencyjnej jest niedozwolone.

Öko-Test testuje różne towary i usługi od ponad 30 lat. Wyniki następnie opublikuje w czasopiśmie o tej samej nazwie. Firmy mogą wykorzystać wyniki testów do promocji swoich produktów po podpisaniu umowy licencyjnej.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony