REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

LOGISTYKA DLA HANDLU

 

17 października 2019, 19:08

Blisko 17 tys. mkw. będą miały dwa nowe centra dystrybucyjne DHL Parcel Polska, które powstały w Pruszkowie i Radzyminie. Wybudowała je firma Panattoni Europe.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Centrum dystrybucyjne DHL Parcel Polska

Centrum dystrybucyjne DHL Parcel Polska (panattonieurope.com)

Kompleks w ramach parku Panattoni Park Pruszków III to 8 400 mkw. Bardzo podobny metraż ma również budynek w Radzyminie, w sąsiedztwie Panattoni Park Warsaw-North. Po 900 mkw w każdym z centrów zagospodarowano na dwupoziomowe biura.

Oba obiekty zostały ściśle dopasowane do potrzeb DHL-a. Deweloper zapewnił ponad 100 bram wjazdowych dla samochodów dostawczych i tirów w każdym budynku, a także dostosował powierzchnie budynków do potrzeb specjalnych sorterów, które stanęły w sercu hal. Dzięki temu np. w Panattoni Park Pruszków III udało się osiągnąć przepustowość sortowania na poziomie 7500 paczek na godzinę. To oznacza, że w ciągu miesiąca w obiekcie można przesortować 2 250 000 przesyłek.
­
- To doskonały wynik, który plasuje terminal w Panattoni Park Pruszków III wśród najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych logistycznych obiektów operacyjnych w Polsce i Europie. Podczas budowy obiektu korzystaliśmy z najnowocześniejszych technologii, jakie oferuje rynek. Zastosowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nowy, w pełni zautomatyzowany terminal, charakteryzuje nie tylko niezwykle wysoka wydajność, ale również zgodność z polityką proekologiczną firmy - mówi Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Parcel. Nowe centra zużywają także o 70 proc. mniej energii niż inne tego typu budynki.

- Obiekty te są odpowiedzią na gigantyczny wzrost rynku e-commerce. Rosnąca popularność zakupów internetowych zwiększa popyt na nowe centra dystrybucyjne kluczowych firm na rynku przesyłek kurierskich - przyznaje Marek Dobrzycki, managing director Panattoni Europe.

Na położenie wybudowanych dla DHL Parcel Polska obiektów duży wpływ miała lokalizacja parków logistycznych w regionie warszawskim. Dzięki bliskości stolicy oraz autostrady A2 a także drogi ekspresowej S8 zapewnia dobrą obsługę regionu stołecznego oraz niezłe połączenie z najważniejszymi ośrodkami w centralnej, południowej oraz wschodniej Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony