REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. Konrad Kaszuba)

Zagraniczne fundusze inwestycyjne zlikwidowały znaczne tzw. krótkie pozycje na akcjach Dino. Inwestorzy „obstawiali” spadek ceny akcji spółki, która jednak okazała się wyjątkowo odporna – analityk Strefy Inwestora.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

["Krótka pozycja" to technika inwestycyjna, pozwalająca zarobić na spadku wartości akcji. Inwestor pożycza akcje od maklera i sprzedaje je na rynku; gdy ich cena spadnie, odkupuje akcje i zwraca je maklerowi, zyskując na różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i odkupu – red.].

Jak wynika z Rejestru Krótkiej Sprzedaży KNF, zagraniczni inwestorzy instytucjonalni – m.in. AQR Partners i Silver Point Capital – zlikwidowali znaczące pozycje na spadek wartości akcji Dino Polska. Oba fundusze zeszły w marcu poniżej progu 0,5 proc. akcji sprzedanych „na krótko” – co zdaniem analityka Strefy Inwestorów oznacza, że potencjał spadków wartości tych akcji został w znacznym stopniu wyczerpany.

Inwestorzy mogli zwrócić uwagę na fakt, że choć od połowy lutego do połowy marca cena akcji Dino Polska mocno spadała, ale potem odrobiła straty, zyskując w czasie ostatnich 10 sesji ok. 12 proc. W sumie od początku roku walory Dino Polska są „na plusie” o ponad 12,5 proc. (31 marca 2020 r.)

Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni tego tygodnia akcje Dino Polska podrożały o 7,21 proc. Na zamknięciu wtorkowej sesji warte były ponad 162 zł. Kurs akcji w szybkim tempie zbliża się do historycznego maksimum z lutego, kiedy wynosił na zamknięciu sesji 169,5 zł.

Źródło: strefainwestorow.pl

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony