REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Sklep Dino w Zbąszyniu

Sklep Dino w Zbąszyniu (fot. Dino)

W reakcji na opublikowane w poniedziałek wyniki Dino, kurs akcji spółki podskoczył o ok. 10 proc. we wtorek i nadal rośnie w trakcie środowej sesji (plus 1,4 proc. na godzinę 12.30).

REKLAMA

Inwestorzy z GPW wyceniają aktualnie jeden walor Dino nawet na 150 zł, podczas gdy w poniedziałek, jeszcze przed ogłoszeniem wyników finansowych, kurs spółki wahał się w granicach 135-136 zł.

Rajd Dino na giełdzie pozwolił sieci na wskoczenie do grona 10 największych spółek z GPW pod względem kapitalizacji. Wartość giełdowa Dino to już ponad 14,7 mld zł, co oznacza, że sieci handlowej udało się przeskoczyć takie firmy jak Lotos (14,4 mld zł), PGE (14,2 mld zł), czy mBank (13,95 mld zł).

Jeśli tendencja wzrostowa kursu Dino się utrzyma, to spółka już niebawem powinna pod względem kapitalizacji zagrozić kolejnemu gigantowi, a mianowicie KGHM (15,25 mld zł). Następny w kolejce będzie Cyfrowy Polsat (18,25 mld zł), a potem dopiero... CD Projekt (22,6 mld zł).

Dino jest już 10. najwyżej wycenianą spółką na GPW. Przypomnijmy, że spółka dopiero od połowy marca br. uwzględniana jest w WIG20 (indeks zrzeszający 20 największych firm notowanych na warszawskiej giełdzie), w którym zastąpiła Eurocash.

Sieć Dino notowana jest na giełdzie od 19 września 2017 r. W dniu debiutu rynek wyceniał akcje spółki na 37,50 zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony