REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(mat. prasowe)

Dino Polska wybuduje dwa nowe centra dystrybucyjne – w województwie mazowieckim i opolskim. Nakłady inwestycyjne szacowane są na ok. 80 mln zł netto na jedno centrum i zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych - poinformowała spółka w komunikacie. Obecnie sieć posiada 5 takich centrów, głównie na terenie zachodnio-południowej Polski.

REKLAMAWH Market MOSS_belka w artykulach_czerwiec-lipiec 2020

Nowe centra powstaną w Sieroniowicach w województwie opolskim oraz w Sierpcu w województwie mazowieckim. Spółka przewiduje, że budowy obu centrów dystrybucyjnych zakończą się w 2021 r.

 
 
 
 
 

Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana łączna powierzchnia magazynowa jednego centrum dystrybucyjnego wyniesie 45 tys. metrów kwadratowych.

Celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Dotychczas centra dystrybucyjne ulokowane były głównie na terenie zachodnio-południowej Polski.

Spółka w pierwszym kwartale tego roku przeznaczyła na inwestycje 229 mln zł, co oprócz rozwoju sieci sklepów obejmowało także nakłady związane z budową piątego centrum dystrybucyjnego w Łobzie, w województwie zachodniopomorskim. 8 czerwca otwarto tam centrum dystrybucyjne o łącznej powierzchni wynoszącej 47 tys. metrów kwadratowych. Składają się na nią mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz części socjalno-biurowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony