REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)
Schur Flexibles Poland secjalizuje się w produkcji opakowań do branży higienicznej, spożywczej i tytoniowej

Schur Flexibles Poland secjalizuje się w produkcji opakowań do branży higienicznej, spożywczej i tytoniowej (fot. materiały prasowe Schur Flexibles Poland)

Schur DairyPack i Schur MeatPack to dedykowane opakowania, które pozwalają przedłużyć świeżość produktów spożywczych. Stosowane są zarówno w opakowaniach detalicznych, jak i zbiorczych. Wykorzystywane są do pakowania serów plastrowanych oraz do serów nisko, średnio i wysoko gazujących w postaci bloku, a także do wędlin i świeżego mięsa.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

W szerokiej gamie produktów znajdują się worki i rękawy termokurczliwe, laminaty typu flow pack oraz folie górne do tacek. Produkowane opakowania stwarzają idealne warunki dojrzewania serów i gwarantują bardzo długi okres przydatności do spożycia dzięki wyjątkowym właściwościom barierowym. Wysoką szczelność opakowań zapewnia innowacyjna technologia zgrzewalności folii, nawet w przypadku zanieczyszczenia obszaru zgrzewania. – Produkując opakowania zwracamy szczególną uwagę na zastosowanie innowacyjnych zastosowań, które z jednej strony pozwalają zachować świeżość produktów, a z drugie są użyteczne dla klientów – mówi Marek Pawlak, prezes firmy. – W Polsce specjalizujemy się w produkcji folii nadrukowanych – flow pack i folii górnych do tacek. Zajmujemy się także dodatkowym uszlachetnianiem folii nadrukowanej poprzez nakładanie matowych i błyszczących lakierów, a także demetalizując folie w wybranych przez klienta okienkach, tak aby pokazać produkt. Nasze folie do tacek mają również opcje peel jak i otwórz/zamknij, które pozwalają zachować świeżość produktów – dodaje.

Worki i rękawy termokurczliwe produkowane są z transparentnej lub kolorowej folii, a także z nadrukiem, o grubości od 48 do 90 µm. Szeroki wybór materiałów barierowych zapewnia wymagany poziom barierowości O2. W laminatach typu flow pack oraz w foliach górnych nadruk fleksograficzny jest możliwy nawet w dziesięciu kolorach przy użyciu płyt HD i z nałożonym lakierem matowym bądź błyszczącym. Dodatkowo folie górne do tacek odznaczają się wysoką barierowością O2 i CO2, zakresem grubości od 62 do 100 µm i laminatami typu triplex, które zapewniają podwyższoną sztywność opakowania.

Rozwiązania dla przemysłu wędliniarskiego

Schur MeatPack to grupa materiałów opakowaniowych obejmująca laminaty do pakowania różnych artykułów mięsnych i wędliniarskich. Są one przede wszystkim wykorzystywane do świeżego mięsa i drobiu, wędlin w całości i plastrowanych oraz kabanosów i kiełbas. Laminaty typu flow pack zwiększają atrakcyjność wizualną produktu oraz dodatkowo go zabezpieczają. Dzięki doskonałym właściwościom barierowym wędliny mają dłuższy okres przydatności.

Folie zgrzewalne do tacek PE, PP, APET i PS odznaczają się wysoką szczelnością, nawet w przypadku zanieczyszczenia obszaru zgrzewania. W szerokiej gamie produktów dedykowanych branży wędliniarskiej znaleźć można także folie typu „otwórz-zamknij”, „easy peel” oraz transparentne z dodatkiem „antyfog”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony