REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

(fot. PJ)

Dotychczas „godziny ciszy” funkcjonowały w wybranych sklepach sieci, ale inicjatywa jest na tyle dobrze oceniana, że Auchan zdecydowało się na wprowadzenie jej na stałe we wszystkich sklepach.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

- Nasza akcja społeczna "Godziny ciszy" spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Do końca sierpnia wszystkie sklepy Auchan wprowadzą u siebie taką możliwość zakupów - poinformowała serwis wiadomoscihandlowe.pl Dorota Patejko, rzecznik prasowy  Auchan.

Przyciemnione światła, brak nadawanych komunikatów i muzyki, wyłączone telewizory i specjalna uprzywilejowana kasa – tak wyglądają „godziny ciszy”. O tym, kiedy trwają, decydują poszczególne sklepy. – „Godziny ciszy” są różne, czas ich trwania sklep komunikuje lokalnie, zazwyczaj w mediach społecznościowych oraz bezpośrednio w sklepie na plakacie – tłumaczy Patejko.

Rzeczniczka przyznaje, że trudno jest oszacować wpływ tej akcji na liczbę klientów, ale ze względu na dobry odbiór, akcja społeczna została rozszerzona. To zresztą dobra wiadomość nie tylko dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale także dla tych, którzy nie przepadają za hałasem i atmosferą centrów handlowych. Często w te działania włącza się cała galeria handlowa, w której funkcjonuje Auchan i można spokojnie zrobić zakupy.

Szacuje się, że obecnie jedno na sto dzieci rodzi się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Osoby te bardzo różnią się poziomem intelektualnym, zachowaniem i kompetencjami społecznymi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony