REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

20 lutego 2019, 10:44

Irina Nowochatko-Kowalczyk

napisz maila › ostatnie artykuły ›
Domino's Pizza w Moskwie

Domino's Pizza w Moskwie (Fot. wikimedia, lic. CC/karel291)

Światowy lider działający na rynku produkcji i dostawy pizzy zapuszcza korzenia w rosyjskiej stolicy. W ciągu najbliższych pięciu lat chce otworzyć 100 restauracji. Większość z nich będzie prowadzona w oparciu o franczyzę.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Jak powiedział Guvenc Donmez, dyrektor generalny Domino’s Pizza Russia, firma jest zadowolona ze swoich wyników z 2018 rok. Sprzedaż spółki w Rosji wzrosła o 49 proc. w porównaniu do 2017 roku, zaś liczba lokali działających pod tą marką wzrosła o 58.

„Po dokonanej analizie wyników, zrozumieliśmy, że mamy duży potencjał poszerzenia działalności zarówno w Moskwie, jak i regionach kraju. Największy potencjał dostrzegamy w stolicy, gdzie planujemy otworzyć kolejne 100 lokali. Większość nowych restauracji będzie prowadzona przez franczyzobiorców” – poinformował Guvenc Donmez.

Obecnie Domino's Pizza działa w 12 rosyjskich miast. Sieć restauracji jest obecna także w Polsce, gdzie również rozwija się poprzez franczyzę. Pierwsza pizzeria została otwarta 28 lutego 2011 roku w Warszawie.

Firma rozpoczęła działalność w 1960 roku, otwierając pierwszą pizzerię w modelu franczyzy w roku 1967. Obecnie sieć prowadzi działalność w 75 krajach mając ponad 11 tys. pizzerii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony