REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

10 stycznia 2018, 13:27

Spółka DP Poland, wyłączny operator marki Domino's Pizza w Polsce, w listopadzie uruchomił 50. restaurację w Polsce. Tym samym firma osiągnęła „masę krytyczną”, pozwalającą poważnie myśleć o zyskach. W tym roku DP Poland zamierza jeszcze zwiększyć tempo ekspansji – informuje brytyjski serwis Proactive Inwestors.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

(Źródło: dominospizza.pl)

Peter Shaw, prezes zarządu Domino's Pizza, uważa uruchomienie 50. placówki firmy w Polsce za kamień milowy na drodze do „przekształcenia wizji w rzeczywistość”, ważny krok na drodze do przekształcenia DP w sieć ogólnopolską. Menedżer uważa, że dopiero liczba 50-100 placówek oznacza osiągnięcie masy krytycznej i gwarantuje solidne perspektywy biznesowe.

Do połowy listopada 2017 r. firma uruchomiła 15 nowych placówek, cztery kolejne były w budowie. Ubiegły rok było okresem bezprecedensowo szybkiej ekspansji w historii obecności sieci na rynku polskim. Firma ma placówki w 21 na 43 miasta liczące powyżej 90 tys. mieszkańców. Z 50 placówek 26 to restauracje własne, dwie zarządzane są na podstawie kontraktu menedżerskiego, a 22 to placówki franczyzowe.

W sierpniu ub.r. firma uruchomiła w Łodzi drugie centrum zaopatrzenia restauracji, osiągając potencjał do zaopatrywania w świeże produkty do 150 punktów gastronomicznych. W planach na 2018 r. jest otwarcie co najmniej 20 nowych restauracji Domino's Pizza.

Źródło: proactiveinvestors.co.uk

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony