REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

14 października 2019, 18:23

((Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America [CC BY-SA 2.0]))

Prezydent Donald Trump powtórzył w piątek swoje wcześniejsze twierdzenie, że Amerykanie muszą okazać dokument tożsamości, by kupić produkty spożywcze. To wciąż nie jest prawda – dementuje CNN.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

– Wiecie, jeśli chcecie pójść i kupić produkty spożywcze, musicie pokazać dowód tożsamości. Właściwie jeśli chcecie cokolwiek zrobić, potrzebujecie dowodu tożsamości. Jedynie kiedy idziecie zagłosować, nie potrzebujecie dowodu tożsamości, a to jest najważniejsza rzecz, jaką robicie – głosowanie – powiedział Trump podczas konwencji wyborczej w Lake Charles, Luizjana. – A wiecie czemu? Bo oszukują jak cholera, oto dlaczego – cytuje dosadny styl wypowiedzi prezydenta CNN.

Podobne stwierdzenia padły z ust Donalda Trumpa już wcześniej, podczas zjazdu na Florydzie w lipcu 2018 r. Wtedy jego rzeczniczka prasowa przekonywała, że chodzi o kupowanie alkoholu, jednak kilka miesięcy później Trump przekonywał, że ID jest potrzebne „jeśli kupujesz, no wiesz, pudełko płatków śniadaniowych".

Jak przypomina CNN, sklepy spożywcze w USA wymagają okazania dowodu tożsamości w przypadku zakupu alkoholu lub papierosów, w celu ustalenia, czy klient jest pełnoletni. Podobne procedury dotyczą zakupu niektórych leków oraz płatności czekiem.

Sieć Costco i inne firmy sprzedające tylko zarejestrowanym klientom wymagają także okazania dowodu tożsamości w celu ustalenia, czy dany klient jest członkiem klubu, uprawnionym do zakupów (analogicznie do np. Makro czy Selgrosa, które sprzedają wyłącznie zarejestrowanym przedsiębiorcom).

Źródło: cnn.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony