REKLAMAYORK - Baner Główny (październik 2018)
Plakat Gang Świeżaków 2

Plakat Gang Świeżaków 2 (fot. Konrad Kaszuba)

Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej Jeronimo Martins Polska podsumowała dla portalu Wirtualne Media miniony roku w handlu. Jej zdaniem druga edycja akcji Gang Świeżaków, promująca spożywanie warzyw i owoców, była najbardziej udaną kampanią ubiegłego roku w polskim handlu.

REKLAMAKongres Słodycze i Przekąski 2018 - belka w artykułach

Szefowa marketingu sieci Biedronka przypomniała, że w ramach projektu Gang Świeżaków 2 kilka milionów maskotek trafiło do polskich dzieci, stając się często pretekstem do prowadzenia działań edukacyjnych i promowania zasad prawidłowego odżywiania. Dzięki akcji zebrano ponadto ponad 700 tys. zł, które przekazano na rzecz Caritas Polska. Pierwsza edycja akcji została w tym roku nagrodzona dwiema statuetkami Effie Awards, w tym złotym Effie w kategorii retail i kanały sprzedaży – czytamy na portalu Wirtualne Media.

Do najważniejszych nowości roku menedżerka zaliczyła rozwijanie przez dyskonty oferty premium, podając jako przykład ofertę homara MSC w sieci Biedronka. Z kolei wśród najważniejszych trendów roku wymieniła przeciwdziałanie marnowaniu żywności, co w Biedronkach traktowane jest jako priorytetowe działanie, obejmujące cały łańcuch dostaw, sposób sprzedaży, a także bezpośrednie przekazywanie żywności organizacjom pożytku publicznego.

Dorota Wrotek-Gut przedstawiła ponadto Wirtualnym Mediom swoją prognozę na 2018 r. Jej zdaniem kluczowym wyzwaniem dla sieci handlowych będzie w tym roku wchodzące w życie w maju Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, które spowoduje wielkie zmiany na rynku i zweryfikuje lojalność konsumentów, uczestniczących w programach lojalnościowych.

Jako ważny trend menedżerka wymieniła też dynamiczny wzrost popularności marek własnych sieci handlowych, które obecnie tworzą pełnoprawne brandy i zajęły ważne miejsce na rynku. Jako przykład wymieniła wprowadzenie przez sieć Biedronka jogurtów typu islandzkiego Skyr pod marką Fruvita.

Czytaj więcej na portalu wirtualnemedia.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony