REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
 

23 września 2019, 09:36

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo S.A.

Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo S.A. (materiały prasowe)

- Modern Expo od samego początku było budowane na określonych wartościach. Wśród nich najważniejsze to optymizm, otwartość i wzajemny szacunek. Na tej bazie stworzyliśmy unikalną kulturę organizacyjną, która cały czas pcha nas do przodu - mówi Bogdan Łukasik, prezes zarządu Modern Expo S.A.

REKLAMA

Jak Modern Expo definiuje doskonałość operacyjną?

Od dłuższego czasu działalność Modern Expo jest oparta na czterech filarach. Pierwszym z nich jest kompleksowość oferty, drugim elastyczność w realizacji projektów dla naszych klientów, zaś kolejnym podejście win­‑win, gdzie bardzo dbamy o to, aby finalny efekt współpracy dostarczył pozytywnych efektów dla obu stron. Ostatnim jest właśnie doskonałość operacyjna, która pozwala nam po prostu lepiej niż konkurencja tworzyć wartość dla klientów. Dla nas jest to nic innego jak kultura organizacyjna firmy nastawiona na drobne, ale ciągłe zmiany w realizowanych procesach na każdym szczeblu organizacji.

Firma poczyniła sporo inwestycji w poprawę zarządzania projektami oraz kadrą pracowniczą. Które z nich były najważniejsze?

Rzeczywiście od dłuższego czasu nieustannie inwestujemy nie tylko w infrastrukturę produkcyjną, którą, mogę śmiało powiedzieć, mamy na najwyższym, światowym poziomie, ale także w elementy miękkie, w tym umiejętności i kompetencje naszych ludzi. Myślę, że nie sposób wskazać jednego rozwiązania, które wybija się ponad pozostałe. Zamiast tego powiedziałbym, że wszystkie one są elementem jednego układu, który zaprojektowaliśmy i konsekwentnie wdrażamy, stawiając na zbalansowanie elementów twardych i miękkich. Jakakolwiek nierównowaga w tak delikatnym procesie mogłaby być bardzo niebezpieczna z punktu widzenia obsługi klienta.

Jakie znaczenie ma fakt, że niektóre rozwiązania wdrożone w Państwa strukturach są rozwijane przez firmy zależne od Modern­‑Expo?

To jest pytanie, wokół którego moglibyśmy chyba przeprowadzić odrębną rozmowę. Generalnie rzecz ujmując, firmy zależne, tworzące grupę Modern Expo to efekt dojrzałości naszego myślenia strategicznego. Może brzmi to trochę nieskromnie, ale właściwie oddaje rzeczywistość. Wraz z rozwojem firmy rodzą się od czasu do czasu unikalne kompetencje, które zamieniają się w określone specjalizacje. Dajemy firmom zależnym swobodę funkcjonowania, ułatwiając oczywiście korzystanie z najlepszych praktyk zarządzania, jakie rodzą się wewnątrz Modern Expo, i dając szeroki dostęp do rynku i klientów. Tak się dzieje choćby z Squares, która w ostatnim okresie zbudowała wprost fantastyczne kompetencje w zakresie projektowania powierzchni handlowych. Dotyczy to również przedsiębiorstwa Mint, naszej spółki informatycznej, dysponującej aktualnie sporym doświadczeniem w obszarze Big Data i sztucznej inteligencji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony