REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. Pixabay)

Wolt, serwis za pomocą którego można zamówić jedzenie z dostawą zaoferował nową usługę, która wpisuje się w trend zapobiegania rozprzestrzenienia się koronawirusa.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

„Nasze zespoły we wszystkich 20 krajach i w naszej centrali bardzo uważnie monitorują sytuację Covid-19. Przestrzegamy wszystkich zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i aktywnie rozmawiamy z lokalnymi władzami, aby znaleźć najlepsze sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa” – poinformowała firma.

Wolt to już kolejna platforma internetowa, która zmodyfikowała swój model biznesowy. Przypomnijmy, że wcześniej zrobiła to platforma pyszne.pl.

Jakie działania podjął Wolt, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa? Włączył funkcję „Dostawa bez kontaktu” w aplikacji, dzięki której kurier zostawi zamówienie pod drzwiami. Zostało to wprowadzone na różnych rynkach. Firma wprowadziła też zalecenia dla kurierów.

„Utrzymywanie rąk w czystości, dokładne mycie, najlepiej za pomocą płynów antybakteryjnych. Ograniczanie do minimum kontaktu międzyludzkiego zarówno w restauracji, jak i u klientów. Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy przeziębieniowe – pozostanie w domu, a gdy po 24 godzinach pojawią się dodatkowe objawy, skorzystanie z infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia w celu zweryfikowania podejrzenia zakażenia i podjęcia dalszych kroków” – podała firma.

Jeśli pracownik prywatnie udaje się w miejsca objęte ryzykiem zarażenia, musi pracować z domu przez co najmniej 14 dni.

Każdy kurier powinien sam zdecydować, czy chce dostarczać, czy zostać w domu – Wolt nie chce, aby ktokolwiek czuł się choć trochę pod presją pracy, jeśli ma jakiekolwiek obawy. Firma wydała też rekomendacje dla restauracji. Zaleca pakowanie żywności w maskach i rękawiczkach oraz zorganizowanie przestrzeni do przekazywania zamówień, w której kurier może łatwo odebrać dostawę bez kontaktu z człowiekiem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kordian 1 miesiąc temu

  Ja zamawiam jedzenie z cateringu dietetycznego (5PD w Jarocinie) i dostawę bezkontaktowa mam od samego początku, odkąd korzystam :) Zostawiają mi jedzenie wczesnym rankiem w wyznaczonym miejscu, super sprawa :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony