REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)
Obora należąca do rodziny Duszak z Mazowsza

Obora należąca do rodziny Duszak z Mazowsza (Fot.materiały prasowe)

Nowoczesna, czterorzędowa obora z centralnym stołem paszowym powstała w gospodarstwie należącym do rodziny Duszak na Mazowszu. To jeden z 600 dostawców mleka dla firmy Hochland Polska. 

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

W obiekcie zastosowano m.in. pierwszą w Polsce karuzelę Autorotor, typ Subway o 40 stanowiskach z kolektorem mlecznym. Poza tym oborę wyposażono w schładzalnik na mleko o pojemności 20 tys. litrów, zintegrowany system zarządzania stadem i monitorowania stanu zdrowia bydła, oraz automatyczny system kurtyn wentylacyjnych sterowanych stacją pogodową. Obok obory znajduje się budynek szkoleniowo – socjalny.

Obora została oficjalnie otwarta 25 maja br. Uroczystość zgromadziła kilkaset osób, zarówno sąsiadów, jak i mazowieckich hodowców, a także zarządu Hochland Polska, przedstawicieli firm uczestniczących w budowie i wyposażaniu obiektów oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Uroczystość rozpoczął senior rodu Tadeusz Duszak, zarządzający z początku 10 ha ziemi i 13 krowami mlecznymi. W latach 80-tych XX wieku gospodarstwo przejął jego syn Leszek, który prowadził je najpierw z żoną, a potem z synami oraz synowymi, konsekwentnie je modernizując i rozwijając, aż do obecnego stanu. Hodowlą interesują się także wnuki hodowcy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony