REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
butelki plastikowe, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

butelki plastikowe, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Aktywiści ekologiczni wzywają brytyjskie supermarkety do zainstalowania dystrybutorów, z których klienci mogliby nalać wodę mineralną do własnych wielorazowych butelek - podaje noizz.pl. 

REKLAMA

Moda na ograniczenie jednorazowego plastiku, jaka zapanowała w Europie w ostatnich latach, nie przekłada się na sprzedaż wody w plastikowych opakowaniach. Kilka tygodni temu opublikowano dane, z których wynika, że w 2018 roku w Wielkiej Brytanii zanotowano istotny wzrost sprzedaży wody w jednorazowych opakowaniach z tworzyw sztucznych. W sumie konsumenci zakupili ponad miliard sztuk wody w plastiku - o 8,2 proc. w stosunku do 2017 roku.

Reakcją na dane dotyczące wzrostu sprzedaży wody w plastiku jest kampania Greenpeace i Environmental Investigation Agency (EIA). Aktywiści i aktywistki wzywają największe sieci handlowe do zastosowania alternatywnych rozwiązań, których wynikiem byłoby obniżenie zużycia plastiku. Jednym z pomysłów jest ustawienie we wszystkich sklepach dystrybutorów, z których klienci nalewaliby wodę mineralną i źródlaną do własnych opakowań wielorazowych. Dotychczas żaden z 10 największych supermarketów nie wprowadził dystrybutorów wody we wszystkich sklepach. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Francis 1 17 dni temu

  Nie wyobrażam sobie takiej głupoty u nas.. Ja bym na pewno czegoś takiego nie kupował, bo jestem przekonany, że byłoby to idealne pole do oszustw i jakże licznej kranówy.. Tak samo rozumując, może w ten sposób piwo sprzedawać? Aczkolwiek byłoby to dalekie od idealnego podania piwa.. https://piwo.to/piwna-kultura/...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony