REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)

(fot. pixabay)

Banki, firmy kartowe i agenci chcą wydać 100 mln zł rocznie na nowe terminale i na dwa lata zrezygnować z interchange’u – podaje Puls Biznesu.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Z okazji 50-lecia karty płatniczej w Polsce banki, firmy kartowe i agenci rozliczeniowi przygotowują specjalną ofertę dla drobnego handlu i usług, który dotychczas nie zdecydował się na instalację terminalu płatniczego. Jak podaje Puls Biznesu, wymienione organizacje pracują nad powołaniem funduszu, z którego zostanie sfinansowana instalacja nowych terminali POS (point of sale) i który weźmie na siebie również koszt interchange’u.

Puls Biznesu przypomina, że obecnie prowizja, jaką sprzedawca płaci od każdej płatności bezgotówkowej, wynosi 0,2 proc. wartości transakcji. W ramach porozumienia, nad którym pracuje środowisko kartowe, opłata czasowo zostałaby zniesiona dla nowo zainstalowanych POS-ów. Okres karencji wynosiłby dwa lata. Nie jest jeszcze jasne, co będzie z kosztami sprzętu, czyli opłatami za dzierżawę terminalu.

Więcej w Pulsie Biznesu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony