REKLAMAROS-SWEET - Moreso Świąteczne Wypieki_Baner Główny(18-24.11.2019)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Wniosek złożony przez spółkę zależną Spar Group z RPA o nazwie Passington Investments (przyszła nazwa: Wasz Sklep Spar) na początku czerwca do UOKiK w sprawie przejęcia kontroli nad siecią Piotr i Paweł został zwrócony nadawcy 6 czerwca przez urząd antymonopolowy z powodu błędu formalnego.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

UOKiK w komunikacie nie precyzuje, na czym polegał błąd. Jednak urząd informuje, że Passington Investments kilka dni później (11 czerwca) złożyło kolejny, analogiczny wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Grupa Piotr i Paweł, która to jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Piotr i Paweł.

Przypomnijmy, że umowa w sprawie kupna udziałów w Piotrze i Pawle podpisana została 30 maja w Warszawie. Podpisały ją Spar Group z RPA a także TFI Capital Partners, czyli zarządca funduszy kontrolujących obecnie Piotra i Pawła.

Spar Group po przejęciu kontroli nad siecią około 70 sklepów Piotr i Paweł chce zamienić szyld na placówkach na Spar i dalej rozwijać właśnie ten brand. Firma z Afryki walczy jednak w sądzie o prawa do rozwoju marki w Polsce ze Spar Polska (Grupa Bać-Pol), dotychczasowym operatorem Spar w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Geant 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Marek wracaj Kraków czeka I twój stragan na Rybitwach;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rolnik 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Amatorzy,nadają się do zarządzania straganem na Jerzycach...a może nawet nie bo tam trzeba mieć kasę na zakup pomidorów i truskawek zanim się je sprzeda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony