REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Bartłomiej Apanowicz, dyrektor zarządzający Pamso

Bartłomiej Apanowicz, dyrektor zarządzający Pamso (fot. mat. pras.)

W sprzedaży mięsa i wędlin najważniejsze jest zachowanie świeżości i ekspozycja produktów. Te zadania to praca codzienna personelu sklepu. To on decyduje o powodzeniu sprzedaży – podkreśla w rozmowie z „Wiadomościami Handlowymi” Bartłomiej Apanowicz, dyrektor zarządzający Pamso.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Jak zaznacza Bartłomiej Apanowicz, w ladzie mięsnej liczy się każdy szczegół – wyroby muszą być estetycznie i przejrzyście ułożone, najlepiej według określonego schematu przestrzeganego na co dzień. - Dzięki temu klient bez problemu będzie mógł wybrać produkty, które go interesują – akcentuje dyrektor zarządzający Pamso.

Kolejnym detalem są etykiety z cenami, które muszą być przede wszystkim czytelne. - Produkty w promocji powinny mieć specjalne oznaczenia i z góry wyznaczone miejsca w ladzie. Ważnym elementem jest też odpowiednio dobrane oświetlenie. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze oświetlenie i piękne lady nie zastąpią czystości sklepu i świeżości produktu – mówi ekspert.

- Gwarancją sukcesu jest dobrze przeszkolony personel, który odgrywa decydującą rolę w sprzedaży. Oprócz dbałości o stoisko ważna jest komunikacja z klientem i wiedza dotyczącą sprzedawanych produktów. Na wagę złota jest także umiejętność doradzenia klientowi tego, co z danego mięsa lub wędliny można przygotować, np. na obiad – podsumowuje Bartłomiej Apanowicz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony