REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)

(fot. mat. prasowe Toys'R'Us)

W ostatnim półroczu najwięcej klientów przybyło dyskontom i hipermarketom. Rekordowo rośnie też liczba klientów stacji benzynowych – w ciągu roku zwiększyła się o ponad 16 proc. – wynika z badania Selectivv Index.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Po pół roku od pierwszej publikacji Selectivv Index – wskaźników odzwierciedlających trendy związane z handlem i turystyką, przygotowywanych na podstawie danych z lokalizacji – firma analityczna zaprezentowała dane podsumowujące ostatnie sześć miesięcy.

Analiza obejmuje dane historyczne z urządzeń przenośnych od października 2017, kiedy to wartość bazowa wskaźników Selectivv Index została przyjęta za 100.

Index Selectivv Handel to dane z 310 losowo wybranych obiektów handlowych, monitorowanych za pomocą technologii Geotrapping. Do analizy wybrano zarówno galerie handlowe, hipermarkety, dyskonty w dużych i mniejszych miastach, jak i sklepy spożywczo-przemysłowe w miastach do 20 tys. mieszkańców.

W marcu br. wartość wskaźnika Selective Handel wynosiła jeszcze 98.46 punktów, by w kolejnym miesiącu wzrosnąć do 101.51 pkt. W drugim półroczu obserwowano utrzymywanie się jego wartości na zbliżonym poziomie. Największą wartość osiągnął w czerwcu – 103.14 pkt – a obecnie kształtuje się na poziomie 103.11 pkt. Porównując dane rok do roku widać dużo większą skłonność rodaków do odwiedzania monitorowanych punktów handlowych. W żadnym miesiącu br. wskaźnik nie był niższy niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

Analiza poszczególnych składowych Selectivv Handel pokazuje, że najwięcej klientów przybyło w ciągu ostatnich 6 miesięcy hipermarketom (108.22 pkt w porównaniu do 101.27 w marcu br.) i dyskontom (110.68 pkt w porównaniu do 100.82 w marcu br.) w miastach powyżej 300 tys. mieszkańców. Znacząco wzrosła również liczba wizyt w sklepach w mniejszych miejscowościach. Kształtuje się ona na poziomie 99.14 pkt (w marcu br. - 89.47 pkt).

Index Selectivv Stacje obliczany jest na podstawie liczby odwiedzin na 131 stacjach benzynowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Monitorowane są wybrane punkty w dużych ośrodkach takich, jak Warszawa, Wrocław i Katowice, jak i w mniejszych miastach, jak np. Andrychów czy Żory.

Index Selectivv Stacje w bieżącym roku jedynie w maju pokazywał spadek wartości wskaźnika. Od początku roku, kiedy jego wartość wyniosła 97.54, utrzymywał stałą tendencję wzrostową. W czterech ostatnich miesiącach zanotował rekordowe wartości. Aktualnie wartość Selectivv Index dla stacji benzynowych wynosi 111.65 pkt, co przekłada się na zmianę rok do roku o +16.02 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony