REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

26 stycznia przypada pierwsza niedziela handlowa w 2020 r. To zarazem ostatnia tego rodzaju niedziela w całym pierwszym kwartale.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Po tym, jak w lutym i marcu ograniczenia w handlu obowiązywać będą w każdą niedzielę, w kwietniu przypadną dwie niedziele handlowe: 5 kwietnia (przed Wielkanocą) i 26 kwietnia. Kolejne niedziele z otwartymi sklepami wypadną: 28 czerwca, 30 sierpnia, a potem dopiero - po niemal czteromiesięcznej przerwie - 13 i 20 grudnia.

Tym samym w całym roku 2020 zaledwie siedem niedziel będzie dniami handlowymi. Przypomnijmy, że od stycznia br. obowiązują już w pełni restrykcje związane z niedzielnym handlem, zapisane w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele z 2018 r.

Uchwalone przez parlament przepisy przewidywały stopniowe dochodzenie do zakazu handlu w niedziele. W 2018 r. mieliśmy 29 niedziel handlowych (ustawa weszła w życie w marcu), a w roku 2019 sklepy otwarte były w 15 niedziel.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony