REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. infravision.com)

Ponad 160 pracowników zakładu Danone w bawarskim mieście Rosenheim ma dziś protestować przeciwko planom zamknięcia fabryki. Uważają, że decyzja, którą francuski koncern podjął w styczniu jest nieuzasadniona ze względów ekonomicznych, ponieważ zakład jest cały czas rentowny, a plany produkcyjne realizował z nawiązką nawet w czasie pandemii.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zakład, w którym powstają jogurty, twarogi i twarożki, miałby być zlikwidowany w lipcu 2021 roku. Związkowcy zdecydowali się na razie na jednodniowy strajk ostrzegawczy. Jednocześnie poinformowali, że w sytuacji, gdy Francuzi nie zmienią swoich planów, ich celem zostanie walka o zdecydowanie wyższe odprawy oraz o zapewnienie zwalnianym pracownikom cyklu szkoleń, które pomogłyby w znalezieniu nowego pracodawcy.

Związki zawodowe odrzucają program wsparcia socjalnego dla zwalnianych pracowników przygotowany przez Danone. Jednym z argumentów, który podnoszą, jest stosunkowo wysoki wiek większości załogi, co ogranicza szansę na przebranżowienie się – aż 93 spośród 160 osób, które mają stracić pracę ma ponad 50 lat.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony