REKLAMAPrzewodnik po handlu 2019 - Baner Główny (PROMOCJA) - 08-20.05.2019

(fot. KK)

Ministrowie finansów krajów członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się na umożliwienie zastosowania wobec e-książek i e-gazet obniżonej stawki podatku VAT. Polska chce jak najszybciej wprowadzić zmianę – informuje TVN24BiS.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

We wtorkowym komunikacie minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała, że ministerstwo chce jak najszybciej zaproponować obniżenie VAT na publikacje elektroniczne. Przypomniała też, że Polska od początku popierała ideę stosowania jednolitej, niższej stawki VAT na książki i gazety, niezależnie od formy publikacji – przypomina – TVN24BiS.

Porozumienie zostało zawarte we wtorek, podczas spotkania ministrów finansów krajów członkowskich Unii Europejskiej. Rozmowy w sprawie propozycji Komisji Europejskiej, dotyczącej obniżenia VAT na publikacje elektroniczne, trwały dwa lata. Dzięki umowie państwa członkowskie UE będą mogły stosować obniżone, a nawet zerowe stawki VAT na te produkty – relacjonuje TVN24BiS.

Nowelizacja nie nakłada na państwa członkowskie żadnych obowiązków, zapewnia im jedynie swobodę decyzji.

Minister Czerwińska liczy na to, że „to bardzo potrzebne i korzystne rozwiązanie wejdzie w życie jak najszybciej, już na początku 2019 roku".

Czytaj więcej na tvn24bis.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~smutny 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Cyt. Minister Czerwińska liczy na to, że „to bardzo potrzebne i korzystne rozwiązanie wejdzie w życie jak najszybciej, już na początku 2019 roku". Rządzący z PIS tylko liczą, zapowiadaja, obiecuja, opowiadają, że za kilka lat o ile nas wybierzecie. Teraz zrobi się szum i kampanię, że wybierzecie nas to my to i tamto, za kilka miesięcy wszystko ucichnie. Może i wprowadzi się obniżkę podatku konkretnie na ebooki, w międzyczasie i po cichu wprowadzi się dodatkowe obciążenia na kolejnych kilkadziesiąt pozycji. Oj ciemny ten lud, ciemny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony