REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

(fot. materiały prasowe)

Firma GLS szykuje mocną ekspansję nowych centrów dystrybucyjnych w Polsce. Jak tłumaczy w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland, wynika to m.in. z szybkiego rozwoju rynku e-commerce.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

W marcu otworzyliście nowe centrum dystrybucyjne w Wypędach pod Warszawą. To był 33. taki obiekt w Polsce. Jakie są aktualne plany GLS co do sieci logistycznej?

Nasza strategia rozwoju firmy zakłada, że do 2020 roku GLS będzie miał w Polsce ponad 40 oddziałów. To ambitny projekt, ale jak najbardziej realny. W marcu uruchomiliśmy nasze wielkie centrum logistyczne w Warszawie. Powierzchnia obiektu wynosi 7,6 tys. mkw., działka ma natomiast 5,7 ha.

W tym roku przygotowaliśmy duże projekty inwestycyjne. Przykładowo, w kwietniu uruchomiliśmy placówkę w Tarnowie. To mniejszy obiekt, ale pozwala na wzmocnienie naszej pozycji w południowo-wschodniej Polsce.  Kilka dni później wystartował także oddział w Koninie, który pozwala odciążyć naszą lokalizację w Kaliszu. W kolejnych miesiącach otworzymy filie w Brodnicy i Gryficach, dzięki czemu usprawnimy operacje kolejno w woj. kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. W 2018 roku planujemy również uruchomienie oddziałów w Zamościu i Ostrołęce.

Jak widać, uruchamiamy nasze filie w bardzo szybkim tempie. Inwestycje realizujemy w dwóch modelach – albo są to nasze własne placówki, albo zarządzane przez naszych partnerów filie franczyzowe.

Centrum dystrybucyjne w Wypędach dedykowane jest rynkowi warszawskiemu. Jak ocenia Pan potencjał tego rynku, a także czy przygotowujecie kolejne magazyny na tym obszarze?

Ta lokalizacja zabezpiecza na najbliższe lata nasze potrzeby w zakresie obsługi rynku warszawskiego. Do tej pory funkcję obsługi stolicy pełnił oddział przy ul. Fajansowej. Nie zamykamy jednak tej placówki – zmieni się tylko sposób jej wykorzystania. Będziemy realizowali z niej dostawy w obrębie centrum miasta, tak by dopasować nasz model logistyczny do oczekiwań klienta końcowego, czyli tzw. ostatniej mili. Jeśli chodzi o przyszłość lokalnego rynku to wielki potencjał liczby mieszkańców, bliskość lotniska i coraz lepsze połączenia drogowe sprawiają, że jego znaczenie cały czas rośnie. Nie wykluczam, że w przyszłości niezbędne będzie uruchomienie trzeciego oddziału GLS w Warszawie. Ale teraz koncentrujemy się na naszym nowym centrum w Wypędach.

W czasie otwarcia centrum mówił Pan, że inwestycja ma potencjał do dalszej zabudowy. Kiedy możemy spodziewać się decyzji w tej sprawie?

W najbliższych latach nie planujemy fizycznej rozbudowy samego budynku. Docelowo możemy go powiększyć do nawet 10 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 38 tys. mkw. powierzchni placów manewrowych. Zanim do tego dojdzie, zainwestujemy w technologię w ramach już istniejącego budynku. Co do rozbudowy samego budynku – to ostateczna decyzja będzie zależała od tego, jak  ukształtuje się sytuacja na rynku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~wojtek 1 6 miesięcy temu

  Panie Tomaszu, a kiedy zaczniecie ponosić odpowiedzialność za zniszczone paczki. Tę kurier porzucił na ochronie i odjechał. (fragment niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora) Przysłał mi sms, że zostawił. Jak zobaczyłem jej stan natychmiast skontaktowałem się z nim. Miał przyjechać spisać protokół, do dziś go nie widziałem. GLS nie wzięło na siebie odpowiedzialności. A Pan takie wzniosłe idee głosi. Niech Pan powie co z przesyłką RS785152493GB

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony