REKLAMAKongres Rynku FMCG 2019 - Baner Główny (maj 2019)
Dostawa do domu w pojemnikach Utz

Dostawa do domu w pojemnikach Utz (fot. materiały prasowe Georg Utz sp. z o.o.)

Jak pokazują najnowsze wyniki badań, już 16% Polaków, czyli co siódmy regularnie kupuje już produkty spożywcze w Internecie*. Rośnie zaufanie do branży e-grocery i tempo wzrostu tego rynku, które aktualnie szacuje się na 15-20% rocznie. Polacy mają coraz mniej czasu i są coraz bardziej otwarci nowe modele biznesowe, które zwiększają ich komfort życia. W branży e-grocery klienci doceniają oszczędność czasu oraz dostawę zakupów do domu. Udział tej branży w całości handlu spożywczego w kraju nie przekracza jeszcze 1% oraz funkcjonuje głównie w dużych miasta. Nie mniej jednak Polska coraz bardziej goni pod tym względem Europę Zachodnią, a oferta, jak i liczba e-sklepów są coraz szersze.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

E-grocery to wymagający pod względem logistycznym rynek. Największe wyzwanie stanowi dostawa. Oprócz szybkiej realizacji zamówienia, ważne jest dostarczenie produktów w stanie nienaruszonym i o jakości, jaką gwarantuje sklep stacjonarny. Szczególnie ważne jest to w przypadku produktów świeżych, jakich jak warzywa i owoce, mięso czy nabiał. Możliwość otrzymania artykułów odpowiednio zabezpieczonych i pozbawionych jakichkolwiek uszkodzeń może przekonać klientów do regularnego korzystania z zamówień przez internet. Ważne jest przy tym uproszczenie i automatyzacja czynności na każdym etapie logistyki – od kompletacji produktów, do obsługi zamówień poprzez wygodny i ergonomiczny transport do klienta końcowego. Pomóc w tym mogą rozwiązania firmy Georg Utz, producenta opakowań, pojemników i palet wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego.

W ofercie Georg Utz są zarówno pojemniki do magazynów automatycznych, jak i do kompletacji, czy dostaw artykułów spożywczych do domu klienta. Oferowane przez producenta rozwiązania są bardzo trwałe i służą klientom zwykle wiele lat. Mogą występować z logo klienta oraz w  wybranym kolorze. Wykorzystanie systemu pojemników wielokrotnego użytku oznacza redukcję ilości kartonów, które zwykle po wypakowaniu towaru stają się dla otrzymującego zamówione towary klienta odpadem.

Przykładem pojemnika do magazynowania i transportu wewnętrznego jest EUROTEC. Produkt ten jest przeznaczony do automatycznej obsługi we wszystkich popularnych systemach magazynowych. Dzięki specjalnym wpustom, pojemniki EUROTEC są idealnie przystosowane do  manipulacji przez robot przemysłowy, umożliwiając precyzyjne zamocowanie na automatycznych przenośnikach. Pojemnik występuje w bardzo wielu wymiarach oraz wariantach dna, oraz kolorach. Odpowiednio dobrany rodzaj dna do planowego obciążenia pojemnika,  eliminuje ewentualną możliwość jego wygięcia oraz zapewnia właściwe przemieszczanie na przenośnikach. Dodatkowo pojemnik może zostać wyposażony w specjalne przegrody, dzielące na komory, dla ułatwienia przechowywania  i  kompletacji drobnych produktów spożywczych.

W zakresie pojemników wielokrotnego użytku branża e-grocery oczekuje często uniwersalnego rozwiązania, które z jednej strony będzie dobrze współpracować z przenośnikami i podajnikami automatycznymi, w które wyposażone są nowoczesne centra dystrybucyjne, gdzie odbywa się kompletacja zamówień. Z drugiej strony taki pojemnik powinien również umożliwiać jak najbardziej ergonomiczne wykorzystanie podczas ręcznej obsługi przez kurierów, dostarczających zamówienia do klientów końcowych. Ogromnie ważne w tej branży jest ochrona przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem artykułów spożywczych. Dlatego oferowane pojemniki posiadają specjalne uchwyty na reklamówki lub przegrody oddzielające od siebie różny asortyment. Dzięki takiemu rozwiązaniu torby wypełnione zakupami umieszcza się wewnątrz pojemników na specjalnych zaczepach, które gwarantują bezpieczeństwo przewożonej żywności. Jest to duża przewaga w stosunku do tradycyjnych, kartonowych opakowań, w przypadku których np. sytuacja rozlania czy zgniecenia produktu powoduje zniszczenie kartonu i jego zawartości, a często również sąsiadujących opakowań. Ponadto pojemniki plastikowe ustawiane w stosie, nie niszczą się pod swoim ciężarem, co może mieć miejsce w przypadku opakowań z kartonu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony