REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)
Hipermarket sieci E.Leclerc

Hipermarket sieci E.Leclerc (E.Leclerc)

Jean-Philippe Magré, prezes E.Leclerc Polska zapowiedział, że spółka będzie otwierać małoformatowe sklepiki przy stacjach paliw działających pod szyldem E.Leclerc. Obecnie pierwszy taki sklep działa już w Łodzi.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO - ORZESZKI) - Baner Główny (24-30.06.2019

Grupa E.Leclerc chce otwierać przy stacjach paliw, które działają w pobliżu jej centrów handlowych i hipermarketów małoformatowe sklepiki, w których kierowcy przy okazji tankowania będą mogli zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby i produkty impulsowe.

Obecnie przy obiektach handlowych sieci działa 18 stacji paliw. Jednak sklep przy samej stacji funkcjonuje jedynie w Łodzi. Jak podkreślają przedstawiciele firmy E.Leclerc punkty handlowe powstaną jedynie w lokalizacjach, w których będzie można dla niech wygospodarować odpowiednią powierzchnię.

Sklep przy stacji E.Leclerc w Łodzi działa już od dłuższego czasu. Jego wyniki pokazują, że inwestycja w kolejne tego typu placówki może być opłacalna. Łódzka placówka ma ok. 300 mkw. jednak nowe sklepy przystacyjne będą miały znacznie mniejszą powierzchnię ok. 60-100 mkw.

W przypadku firmy E.Leclerc to szansa na częściowe zwiększenie sprzedaży w tzw. niedziele niehandlowe, których liczba będzie rosła do 2020 r. w związku z obowiązującą od marca br. ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Firma nie ma obecnie planów otwierania sklepów na stacjach operatorów paliwowych.

Grupa E.Leclerc w Polsce zatrudnia obecnie ponad 5000 pracowników w 50 sklepach znajdujących się w 44 miastach na terenie 15 województw. Strategia biznesowa Stowarzyszenia E.Leclerc opiera się na trzech podstawowych filarach: rozwój sklepów już istniejących, zrzeszanie niezależnych partnerów oraz na zewnętrznym rozwoju. W roku 2017 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,8 mld zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony