REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
E.Leclerc w Rzeszowie (zdj. ilustracyjne)

E.Leclerc w Rzeszowie (zdj. ilustracyjne) (fot. mat. prasowe)

Do 2023 roku plastik zniknie z opakowań marek dystrybutora - sieci Leclerc albo zostanie zastąpiony tworzywem nadającym się do recyklingu. Aby o tym poinformować, firma przygotowała dwa spoty pokazujące jej proekologiczne zaangażowanie – czytamy na francuskim portalu lineaires.com.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Postawa przyjazna środowisku francuskiej sieci handlowej nie jest nowością. Już w 1996 roku E.Leclerc usunął plastikowe torby jednorazowego użytku, rozdawane przy kasach. 23 lata później plastik to wciąż problem, tylko o jeszcze większym wymiarze – globalnym.

Dlatego tym razem firmie chodzi o wyeliminowanie plastikowych opakowań, poczynając od 6000 produktów marek dystrybutora. Inicjatywa przygotowywana już od kilku lat, ale E.Leclerc zamierza teraz ją przyspieszyć. Tam, gdzie jest to możliwe, usuwane są plastikowe opakowania i preferowana jest sprzedaż hurtowa, jako bardziej ekologiczna.

Jak deklaruje dystrybutor, już w 2023 r. 100 proc. opakowań Marque Repere będzie wytwarzanych z resztkowego plastiku nadającego się do recyklingu, gdy alternatywy ekologiczne nie będą opłacalne. Ostateczny termin ustalono na 2021 r. w przypadku produktów żywnościowych marki Bio Village, do pielęgnacji domu Uni Vert i kosmetyków Naïa.

Aby poinformować o swoich planach, sieć rozpowszechni ilustrujące jej zaangażowanie filmiki reklamowe. Redukcja plastiku w opakowaniu Marque Repere jest pokazana w tonach: minus 820 ton chusteczek dla niemowląt, minus 41 ton puszek Our Garden, minus 830 ton plastikowych butelek soku owocowego Jafaden.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony