REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Edward Bajko, prezes SM Spomlek

Edward Bajko, prezes SM Spomlek (fot. SM Spomlek)

Dynamiczna i nieodwracalna – tak w skrócie można powiedzieć o obecnej sytuacji na rynku sera w Polsce – mówi „Wiadomościom Handlowym” Edward Bajko, prezes SM Spomlek.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Epidemia wirusa Covid-19 zmieniła przyzwyczajenia i zachowania Polaków, w tym również zakupowe. – Do sklepów chodzimy rzadziej. Częściej wybieramy osiedlowe sklepiki. Kupujemy głównie produkty niezbędne, konfekcjonowane i hermetycznie zapakowane. Wynika to z poczucia, że taki produkt jest bezpieczny – komentuje Edward Bajko.

Zwraca uwagę, że wykreowała się nowa forma zakupów – ma być przede wszystkim szybko i bezpiecznie. – Odpowiedzią na nią są produkty konfekcjonowane, w większych formatach, zapakowane w funkcjonalne opakowania, m.in. typu „koperta”, które zachowują świeżość produktu. Na rynku wciąż jest miejsce na innowacje, ale z poziomu opakowań i formatów, które obecnie obok ceny mają dla konsumentów duże znaczenie – wskazuje prezes SM Spomlek.

Nowe przyzwyczajenia zmieniają strukturę sprzedaży. – Następuje przesunięcie handlu z tzw. lady tradycyjnej serów krojonych, na wagę, w stronę konfekcjonowanych: plastrowanych, bądź w kawałku – zauważa ekspert.

– Myślę, że gro konsumentów wiernych do tej pory zakupom w ladzie tradycyjnej, obecnie częściej kupuje sery hermetycznie zapakowane, ale w kawałku. Wynika to z poczucia bezpieczeństwa oraz zakupów w e-commerce. Te formaty, które do tej pory notowały spadki sprzedaży, dzisiaj mają dużą szansę na wzrosty – podsumowuje Edward Bajko.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony