REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)

(fot. Konrad Kaszuba)

We Francji nie wszyscy celebrują Black Friday. Przeciwnicy konsumpcjonizmu z organizacji ekologicznych i alterglobalistycznych wolą protestować. W sobotę zablokowali centrum logistyczne koncernu Amazon.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak podaje serwis francebleu.fr, ponad 200 protestujących zablokowało magazyn Amazona w miejscowości Montelimar. Protestujący tłumaczyli, że chodzi im o to, żeby potępić związaną z Black Friday nadmierną konsumpcję i jej klimatyczne konsekwencje.

„Dzięki szeroko zakrojonym kampaniom reklamowym i ekstremalnym promocjom w Czarny Piątek, Amazon zachęca konsumentów do kupowania milionów produktów, których oni nie zawsze potrzebują” – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia Attac, którego przedstawiciele brali udział w blokadzie centrum Amazona.

Koncern odniósł się do zarzutów w wydanym na tę okazję komunikacie - „szanujemy prawo każdego do wyrażania opinii, ale zdecydowanie nie zgadzamy się z politycznymi zarzutami niektórych protestujących”.

Amazon zatrudnia we Francji 9300 osób. Firma już wcześniej podjęła zobowiązania na rzecz klimatu, w szczególności poprzez plan zobowiązania klimatycznego, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony