REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (23-29.03.2020)
pszenica

pszenica (Pixabay.com)

Biotrem to polska firma, która specjalizuje się w produkcji naczyń z otrąb pszennych. Rozkładają się w ciągu 30 dni. Można je także zjeść. Dla porównania, papierowe naczynia rozkładają się po około sześciu miesiącach, a te plastikowe – nawet tysiąc lat.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Prezesem firmy jest Małgorzata Then. W rozmowie z „Pulsem Biznesu” tłumczzy, że z tony otrąb spożywczych, będących produktem ubocznym w procesie produkcji mąki, można wytworzyć do 10 tysięcy sztuk naczyń, które na kompoście ulegają rozkładowi w ciągu miesiąca.

— Technologia Biotrem została opracowana przez Jerzego Wysockiego, wiceprezesa zarządu firmy, odpowiedzialnego za technologię i serce projektu. Jerzy bardzo długo był młynarzem, jego rodzina zajmowała się tym od pokoleń. Otręby dla młynarza są problemem, ponieważ jest to produkt uboczny przemiału zbóż i nie zawsze udaje się je w całości wykorzystać – dodaje w rozmowie z gazetą. Korzystając z mody na ekologiczne opakowania i produkty, postanowili razem założyć firmę i przerobić otręby na opakowania.

Firma Biotrem jest w tej chwili jedynym na świecie producentem naczyń ze sprasowanych otrąb i opracowała całą technologię ich produkcji.

Jak szacuje Polska Izba Opakowań, wartość światowego rynku opakowań w 2018 r. wyniosła około 750 mld EUR. Firma Biotrem na razie sprzedaje swoje produkty do hurtowni obsługujących rynek HoReCa, jej produkty nie są dostępne dla indywidualnych klientów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony