REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Sebastian Sadowski-Romanov, prezes firmy Itro

Sebastian Sadowski-Romanov, prezes firmy Itro (fot. mat. pras.)

Branża spożywcza to sektor gospodarki, który może najbardziej skorzystać na kryzysie związanym z epidemią koronawirusa – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Sebastian Sadowski-Romanov, prezes firmy Itro.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Ekspert zwraca uwagę, że wiele firm produkujących żywność notuje w ostatnich dniach rekordową sprzedaż. To rezultat m.in. plotek o zamykaniu sklepów, kwarantannie i ogólnej atmosfery niepokoju. – Ludzie wykupują masowo żywność, bo robią zapasy. Często nabywają takie produkty, których nie są w stanie zbyt długo przechowywać, a internet zapełniły firmy z bójek o papier toaletowy. Jak widać nie każda firma traci na obecnej sytuacji. Są sektory gospodarki, które korzystają na wzmożonej koniunkturze, i nie chodzi tu tylko o producentów masek ochronnych i płynów do dezynfekcji – komentuje Sebastian Sadowski-Romanov.

– Właśnie do takich branż możemy zaliczyć branżę spożywczą. Najwięcej zyskują producenci wyrobów o wydłużonych terminach przydatności do spożycia. Oczywiście taka sytuacja nie będzie trwać długo. Za chwilę ludzie się uspokoją, ponieważ zauważą, że półki sklepów są ciągle pełne i nie ma potrzeby robienia zapasów – prognozuje.

Zdaniem prezesa firmy Itro, z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że właśnie producenci żywności wyjdą obronną ręką z kryzysu i będą gotowi do dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych. - Będą mieli do tego doskonałe warunki, związane z osłabioną złotówką i łatwiejszym dostępem do pracowników. To może być dla tych firm duża szansa do rozwoju swoich wpływów, zarówno na rynku lokalnym, jak i na rynkach zagranicznych – uważa Sadowski-Romanov.

Eksport polskiej żywności w zeszłym roku przekroczył 31 mld euro. – To właśnie branża spożywcza wyjdzie z kryzysu silniejsza, bo producenci samochodów zamykają swoje fabryki, jachty i meble też nie będą stanowić towarów pierwszej potrzeby, a ludzie jednak ciągle muszą jeść – podsumowuje prezes firmy Itro.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony