REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)
Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole Bank Polska

Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole Bank Polska (fot. Credit Agricole Bank Polska)

Spożycie żywności organicznej w Polsce jest o wiele niższe w porównaniu do zamożnych krajów Europy Zachodniej niż wynikałoby to z różnic w dochodach. Innymi słowy przy obecnym poziomie dochodów polskiego społeczeństwa potencjał rynku nie jest w pełni wykorzystany – mówi serwisowi wiadomościhandlowe.pl Jakub Olipra, ekonomista w Departamencie Analiz Makroekonomicznych Credit Agricole Bank Polska.

REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BELKA W ARTYKUŁACH (09-24.12.2019)

Zgodnie z raportem The World of Organic Agriculture z 2019 r. opublikowanym przez Forschungsinstitut für biologischen Landbau (FiBL) wydatki na żywność organiczną w Polsce stanowią ok. 0,5 proc. wydatków na żywność ogółem.

Jak wskazuje Jakub Olipra, udział tych wydatków wśród zamożnych krajów UE jest wyraźnie większy. Najwyższe wartości przyjmuje on w Danii (9,0 proc.), Austrii (8,2 proc.), Szwecji (7,2 proc.), w Luksemburgu (6,3 proc.) oraz w Niemczech (5,0 proc.).

- W kolejnych latach wraz ze zwiększającą się zamożnością polskiego społeczeństwa można oczekiwać wysokiej dynamiki wzrostu tego segmentu rynku. Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet w zamożnych krajach UE udział żywności organicznej w wydatkach na żywność ogółem nie przekracza 10 proc. Pozwala to wyznaczyć pewne odległe ramy dla rozwoju tego rynku w Polsce – komentuje ekonomista w Departamencie Analiz Makroekonomicznych Credit Agricole Bank Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony