REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

BRANŻA PO GODZINACH

 

5 listopada 2019, 15:55

żywność ograniczna

żywność ograniczna (fot. Pixabay CC0)

Francuski detalista dowiódł za pośrednictwem pomysłowej kampanii, że Francuzi nie znają wielu warzyw. Wykorzystał w tym celu oprogramowanie typu captcha, blokujące dostęp botów do stron internetowych. Okazało się, że program musiał uznać wielu Francuzów za… roboty internetowe – relacjonuje serwis La Reclame.

REKLAMA

Wyniki ubiegłorocznej kampanii sieci Intermarche pt. „Dobre warzywa” pokazały, że francuskie dzieci nie rozpoznają nawet bardzo popularnych warzyw. Przykładowo, aż 87 proc. z nich nie potrafiło rozpoznać na ilustracji buraka.

Jak informuje portal Le Reclame, w tym roku detalista postanowił sprawdzić wiedzę rodziców. Zastosowano pomysłowy sposób – wykorzystano program typu captcha. Blokował on dostęp do strony internetowej, a użytkownicy, którzy chcieli się na nią dostać, musieli wskazać na obrazku właściwe warzywo.

Rezultaty badania były kiepskie. 95 proc. konsumentów nie potrafiło rozpoznać buraka liściowego – popularnej także w Polsce botwiny. 63 proc. nie rozpoznało kopru włoskiego, a 94 proc. miało problem ze wskazaniem popularnego we Francji warzywa – salsefii, zwanej w Polsce wężymordem lub czarnym korzeniem.

Średnio aż 84 proc. francuskich respondentów nie potrafiło pokonać zapory captcha, co oznacza, że program uznał ich za roboty.

Intermarche postanowiło przyczynić się do popularyzacji warzyw i owoców wśród konsumentów i zaoferowało użytkownikom swojej karty lojalnościowej 10 proc. rabatu na wszystkie warzywa i owoce ze swojej oferty.

Źródło: lareclame.fr

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony