REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (kwiecień 2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

centra handlowe

 

16 stycznia 2019, 13:10

EPP, spółka inwestującą w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, przyniosła inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21 proc. Oznacza to najwyższy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie i stanowi znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie -25 proc.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Galeria Młociny - wizualizacja

Galeria Młociny - wizualizacja (mat. prasowe)

Prezes EPP, Hadley Dean, stwierdził, że ten korzystny wynik potwierdza skuteczność strategii rozwoju spółki.

– Koncentracja na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, posiadającymi ekspozycję także na innych rynkach, które nie są tak mocne jak rynek polski – powiedział Dean.  

Według danych Anchor Stockbrokers, EPP jest jedną z zaledwie kilku spółek z rynku nieruchomości notowanych na JSE, które w ubiegłym roku zapewniły inwestorom pozytywne zwroty z posiadanych akcji. Podczas debiutu na JSE w sierpniu 2016 r. spółka ogłosiła strategię skupiania się na rynku nieruchomości handlowych. Od tego momentu do chwili obecnej EPP podwoiła wielkość swojego portfolio, dodając w samym 2018 r. ponad 240 000 mkw powierzchni do wynajęcia (GLA) i zwiększając całkowitą wartość posiadanych nieruchomości do ponad 2 mld euro.

W 2019 EPP stawia na nowe przedsięwzięcia i planuje zakup sześciu nowych nieruchomości. – Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184 000 mkw w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości. Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji, jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski – powiedział Dean.

Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, oczekiwane jest w drugim kwartale br. – Nasza flagowa nieruchomość w Warszawie będzie perłą w koronie naszego portfolio – mówi Dean.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 000 mkw, a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są
w 20 największych miastach Polski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony