REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
Hurtownia Eurocash w Łodzi, ul. Św. Teresy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Hurtownia Eurocash w Łodzi, ul. Św. Teresy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

W 2020 r. Grupa Eurocash wypracuje przychody rzędu ok. 25,5 mld zł, a wynik netto ze sprzedaży wyniesie ok. 271 mln zł. Zysk netto wyniesie ok. 47 mln zł. W 2021 r. sprzedaż wzrośnie do ok. 26,5 mld zł, wynik netto ze sprzedaży wzrośnie do ok. 353 mln zł, a zysk netto do ok. 79 mln zł – prognoza Domu Maklerskiego BDM.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W perspektywie całego 2020 r. roku eksperci DM BDM szacują, że Grupa Eurocash wypracuje ok. 25,5 mld zł przychodów i 787 mln zł EBITDA adj. MSSF 16 – wynik netto ze sprzedaży zwiększy się z 214 mln zł w 2019 r. do 271 mln zł. Zysk netto szacowany jest na ok. 47,3 mln zł.

Eksperci prognozują, że przy uwzględnieniu konsolidacji Frisco, część detaliczna zwiększy obroty do 6,3 mld zł, co oznacza wzrost o 7,4 proc. r/r.

W segmencie hurtowym analitycy zakładają zwiększenie sprzedaży do 18,9 mld zł, co będzie pochodną solidnej dynamiki w cash&carry i mniejszych obrotów w biznesie papierosowym i gastronomicznym. Zwracają uwagę, że w maju 2020 wszedł w życie unijny nakaz wycofania z obrotu papierosów mentolowych, które odpowiadają za ok. 1/3 rynku wyrobów tytoniowych (w modelu przyjęto, że z tego tytułu ubędzie ok. 25 proc. tej wartości, reszta klientów powinna przerzucić się na zwykłe papierosy).

W przyszłym roku analitycy DM BDM oczekują zwiększenia sprzedaży do 26,5 mld zł, wyniku netto ze sprzedaży do ok. 353 mln zł, a zysku netto do 78,8 mln zł.

W prognozach od ’21 eksperci uwzględniają wpływ podatku od sprzedaży detalicznej (w ujęciu całorocznym ok. 40-45 mln zł).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony