REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

Ajencja może okazać się atrakcyjna dla naszych franczyzobiorców, umożliwiając im dalszy rozwój oraz minimalizując ryzyko strat poprzez różnorodność formatów - mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash

Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash (materiały prasowe)

Firma chce rozwijać nowe projekty nie tylko poprzez franczyzę, ale także w systemie ajencyjnym?

W ajencji mogą sprawdzić się wszystkie małe formaty specjalistyczne - Duży Ben, ABC na kołach, 1 minute oraz Kontigo. Wiele zależy jednak od tego, jak zorganizujemy system współpracy oraz czy osoby zainteresowane ajencją będą w ten sposób rozpoczynały swoją przygodę z handlem. 

Liczymy jednak na to, iż zgłoszą się do nas raczej doświadczeni przedsiębiorcy, zdolni poradzić sobie w zarządzaniu kilkoma różnymi formatami. Aby móc robić to efektywnie należy mieć kilka odmiennych sklepów blisko miejsca swojego zamieszkania. Posiadanie wielu rozproszonych punktów handlowych we współpracy ajencyjnej mija się z celem, natomiast prowadzenie tylko jednego punktu może okazać się po prostu zbyt mało opłacalne. Nie wiemy jeszcze, czy łatwo będzie nam znaleźć doświadczonych przedsiębiorców chcących działać w systemie ajencyjnym na stosunkowo niewielkim obszarze, ale z pewnością zamierzamy promować ten model biznesowy. 

Co z franczyzobiorcami?

Ajencja może okazać się atrakcyjna również dla naszych franczyzobiorców, umożliwiając im dalszy rozwój oraz minimalizując ryzyko strat poprzez różnorodność formatów. Jest to również system, który zachęca młode osoby do przedsiębiorczości. Jeżeli ktoś nie ma ochoty być zwykłym sprzedawcą, Eurocash umożliwi mu zarządzanie kilkoma różnymi konceptami handlowymi.

Czy ajencja może być remedium na problem sukcesji w polskim handlu?

Może być, ale nie musi, ponieważ nie mówimy naszym partnerom, co mają robić. Każdy inaczej patrzy na biznes, ma inną wizję jego rozwoju. W grupie Eurocash mamy zarówno młodych, niedoświadczonych, przedsiębiorców, jak i osoby, które własnymi rękami budowały handel spożywczy w latach 90-tych. Jeden człowiek może być bardziej odważny, drugi bardziej zachowawczy, ale różne sposoby zarządzania koegzystują na co dzień w ramach jednej Grupy.

Nie zamierzamy komunikować naszym franczyzobiorcom, że odtąd ajencja będzie najlepszym i jedynym słusznym modelem współpracy z nami. Dla kogoś może być to świetny początek przygody z handlem lub możliwość poznania biznesu z zupełnie innej strony, jeśli przez ostatnie 20 lat prowadziło się osiedlowy sklep.

Nowe koncepty Eurocash nie przynoszą jeszcze zysków. Jak wygląda perspektywa rynkowa dla projektów takich jak Duży Ben czy 1 minute?

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 28

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 23
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (19)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jaki 19 ponad rok temuocena: 100% 

  Będę ostrzegał potencjalnych partnerów biznesowych przed Eurocashem, bo to spółka nie mająca nic wspólnego z partnerstwem. Oszukują po to, aby czerpać zyski, a Ciebie utopią. Wiem co mówię. Zostaniesz z długami i złamanym życiem. A sam Eurocash się powoli kończy. Patrząc na ich notowania giełdowe daje im góra 2-3 lat i się przekręcą. Nietrafione projekty, które idą szeregiem pociągają ich w dół. I bardzo dobrze- nie ma miejsca na rynku dla takich oszustów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bakbar 18 ponad rok temuocena: 11% 

  Eurocash chce się tak rozwinąć, aby dyktować ceny producentom. Mam nadzieje, że nie uda się im przejąć Mili, bo tak naprawdę UOKIK powinien to zablokować. Eurocash jest bezduszną korporacją bez honoru. Rozumie, że każdy chce zarabiać, ale nie w taki sposób. TO jest po prostu nieuczciwe.

  oceń komentarz
 • ~Redakcja 17 ponad rok temuocena: 8% 

  @Karolek. Szanowny Panie/Szanowna Pani, redakcja wpisów nie cenzuruje. Nie pozwalamy natomiast na trolling, pod który - naszym zdaniem - podpada wysyłanie z jednego komputera/numeru IP setek podobnych komentarzy pod różnymi nickami, w celu stworzenia wrażenia, że wysyłane są one z różnych kont. Pozdrawiamy, Redakcja.

  oceń komentarz
 • ~Karolek 16 ponad rok temuocena: 64% 

  Dlaczego portal cenzuruje wpisy?

  oceń komentarz
 • ~Dolomik 15 ponad rok temuocena: 37% 

  Poprzednio firma e wysmarowała taki projekt w którym prawie każdy kto w to wszedł miał dług min. poł miliona. Czy teraz ida na rekord? To kolejny pomysł z kategorii "jak zadłużyć partnera w 5 mies?"

  oceń komentarz
 • ~Lukasi Bambi 14 ponad rok temuocena: 11% 

  Czy współpraca ajencyjna czy inna ta sieć zawsze pozostanie dla mnie synonimem oszusta i obłudnika. Nowi franczyzobiorcy niejednokrotnie wprowadzani są na miny i dostają propozycje prowadzenia sklepu w miejscu gdzie niedawno poprzedni się zamknął z przyczyn braku rentowności. Otwiera taki człowiek niby z "uczciwym" partnerem sklep więc myśli, że jak związał się z nimi umową to już go potraktują poważnie. Niestety. Obiecują pomoc ale nie mówią na czym ona polega. Polega ona głównie na tym, że jak masz sklep nierentowny to dostajesz produkty w promocji. Niestety produkty te sprzedajesz bez zysku więc na nich nie zarabiasz. Pozostałe produkty kupione przez E są drogie i idą praktycznie tylko te z promocji. Nie zarabiasz a koszty masz - za lokal, ludzi, media, opłata franczyzowa itp. Z marży na sklep nie zarobisz a ich pomoc jest tylko z nazwy. Jak odpowiednio się zadłużysz to przejmują sklep i wszystko co masz ty czy twoja rodzina i otwierają w tym samym miejscu nowy dc z nowym fb. ITD.

  oceń komentarz
 • ~Frikerson 13 ponad rok temuocena: 11% 

  Oni będą prowadzić każdy format byle by tylko mogli oskubać franczyzobiorców. Zbliżają się kolejne targi franczyzowe i oszuści z Ec będą promować swoje quasi partnerstwo kłamiąc w żywe oczy o tym jak to z nimi nie jest dobrze. Czy sklep dobrze działa czy nie MUSISZ PLACIC. I to bardzo duzo. Gdy zaczyna się zadłużać przyjadą spec doradcy i będą przekonywać żebyś działał na własną niekorzyść i nie zamykał nierentownego sklepu. Jak zadłużenie osiągnie "odpowiednią" wielkość to posłużą się wekslem żeby odebrać wam wszystko. Tak działają. Jak ktoś wierzy że setki osób popłynęło "bez ich wsparcia" na współpracy z nimi to daje się nabierać.

  oceń komentarz
 • ~997 12 ponad rok temuocena: 47% 

  Firma rozwija bardzo dobrze rosnące zadłużenie u swoich partnerów biznesowych.

  oceń komentarz
 • ~Gomuk 11 ponad rok temuocena: 55% 

  Firma jak zobaczy że sklep robi dobre obroty to otworzy wam zaraz drugi pod nosem. Jeszcze będą mówić że powinieneś im dziękować bo teraz tam innej konkurencji nie będzie. Ostatecznie zawsze e zarabia (tak jak na vacie -oszukani z zyskiem). Jak sklep idzie marnie to windykacja, weksle i komornik. Przeprowadza wam kreatywny audyt i "dopatrzą się" wyprowadzania pieniędzy. Tym odbija piłeczkę i wszystkie błędy spółki przykleiła tobie. Jak jesteś dużym podmiotem to chętnie wrogie przejęcie zrobią. Nie opłaca się z nimi pracować.

  oceń komentarz
 • ~pracownik 10 ponad rok temuocena: 52% 

  Pozdrowienia dla działu PR firmy Eurocash. Chłopaki z klapkami na oczach.

  oceń komentarz
 • ~NIE eurocashowi 9 ponad rok temuocena: 52% 

  Eurocash a po co wpychasz się na siłę z nowym formatem? Czyżby dotychczasowe się nie sprawdzały? A może tu chodzi o to, żeby jeszcze więcej ludzi wyrolować na kasę. Eurocash to firma której nie należy ufać. Ona niszczy polskich przedsiębiorców.

  oceń komentarz
 • ~Poldi 8 ponad rok temuocena: 52% 

  To będzie jeszcze gorzej niż w Żabie. Eurocash jest gwarantem syfu na sklepach i wyzysku.

  oceń komentarz
 • ~Gutek 7 ponad rok temuocena: 54% 

  Fatalna spółka. Naciąga ludzi bez wiedzy na otwarcie sklepu. Obiecują że wszystko załatwia, wszystkim się zajmą a ty tylko musisz im zaufać. Ceny wysokie więc marzą nie narobisz, pomoc o której tak dużo mówią polega głównie na tym że dostaniesz parę produktów w promocji. Koszty są ogromne. Lokalizacje kiepskie a czynsz drogi, sami dobierają lokalizację wmawiając tylko że skoro oni ja polecają a to musi być najlepsza. Stosują model zastraszania i upokarzania. Dodatkowo nakładają ogromne kary i nie liczą się z tym że nie masz za co ludziom zapłacić. Najpierw załatwiają kredyt osobom bez zdolności kredytowej, majątku a nawet dochodu a następnie jak ci biznes nie pójdzie to żądają żeby go natychmiast spłacić.

  oceń komentarz
 • ~Komorkowiec 6 ponad rok temuocena: 55% 

  Firma wymusza milczenie. Tyle mam na ich temat do powiedzenia

  oceń komentarz
 • ~Tytus 5 ponad rok temuocena: 59% 

  Każdemu odradzam. Firma ta niewielka ma wspólnego z etyką. Z franczyzobiorcami nie współpracują tylko ich wykańczają. Komornik to ich narzędzie motywacyjne.

  oceń komentarz
 • ~Ambitne palny 4 ponad rok temuocena: 60% 

  Desperacja tej firmy śmieszy. Niedługo kioski otworzą, albo ABECE na torach. A co z rybakami, kto do nich podpłynie z "kumplem" w promocji. Albo ABECE PORODÓWKA, ABECE GORNIK, ABECE KANAŁ, albo ABECE NA PEDALACH. W karetkach też nie ma wyboru. Jak wspinaczkę uprawiam to mam ograniczony dostęp do waszych majonezów i to mi przeszkadza. Muszę schodzić a jak by ktoś za mną miał sklep w plecaku to już bym nie musiał. W grupie same tęgie głowy to wysmarują elegancki nowy projekt. Może ktoś chętny?

  oceń komentarz
 • ~Soprano 3 ponad rok temuocena: 60% 

  Eurocash działa na szkodę przedsiębiorstw przeciągając w czasie zamknięcia nierentownych sklepów. Brak reakcji na negatywne sygnały i nieumiejętność lub celowa zła interpretacja analiz ekonomicznych doprowadza sklepy do tragicznej sytuacji ekonomicznej. Następnie szereg niewłaściwych decyzji jeszcze bardziej pogarsza i tak już beznadziejną sytuację frnaczyzobiorców. Nie mają honoru i uciekają przed odpowiedzialnością. Finalnie kończy się bankructwem i zadłużeniem jak studnia bez dna. Gdy sklep nie zarabia a franczyzobiorca prosi o wsparcie Eurocash przeprowadza "pseudo akcje" w postaci promocji na olej itp. natomiast nawet gdy wie, że zadłużasz się na potęgę nie rezygnuje np. z opłat franczyzowych by ci pomóc. Ich działanie jest pozorne.

  oceń komentarz
 • ~Wentyl 2 ponad rok temuocena: 62% 

  Ajencja - jak w żabce. Wiadomo jak to działa. Eurocash po ostatnim popisie z akademią przedsiębiorczości najwyraźniej boi się kontynuować dotychczasowy format współpracy.

  oceń komentarz
 • ~ Zsercaradzeniezaczynac 1 ponad rok temuocena: 71% 

  Odradzam współpracę. Inwestycja jest ogromna a z mojego doświadczenia wiem, że nie są to uczciwi partnerzy. Długi robią się w takim tempie że nie da się im zaradzić. Jak prosisz o pomoc przyjeżdżają i wymyślają preteksty żeby zatuszować własne pomyłki i brak pomocy. Zrzucają cała winę na franczyzobiorcę. Masz spadek a bo to za krótko na sklepie jesteś, a bo to nie 15 tylko 16 godzin masz być, a bo wszystkich Kisielów w gazetce nie masz, a bo ludzie źle sprzedają. Wierzcie mi takie rzeczy się tam dzieją. Jak ktoś już dobrze trafił i ma sklep w miejscu perspektywicznym to nie zna dnia ani godziny kiedy ten uczciwy partner otworzy mu konkurencję. Jeszcze ci to w oczy powiedzą. Ty toniesz ale spółka szaleje że szczęścia bo nowe otwarcie mają. Ludziom przeprowadzają audyty że niby chcą pomóc tylko muszą wiedzieć czy nie jesteś cwanszy niż oni i czy nie wyprowadzasz pieniędzy z firmy. Ty nie możesz się obronić i nic dziwnego - nie stać cię już na nic nawet na proces sądowy.

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony