REKLAMASUPPORT MEDIA - EUROCASH - Baner główny (maj -czerwiec )
Eurocash chce posiłkować się pracownikami z Ukrainy i innych krajów

Eurocash chce posiłkować się pracownikami z Ukrainy i innych krajów (fot. materiały prasowe Eurocash)

Grupa Eurocash poszukuje do pracy w swojej centrali w Komornikach pod Poznaniem specjalisty ds. zatrudniania cudzoziemców. To efekt coraz trudniejszej sytuacji na rynku pracy w Polsce i jednocześnie napływu do naszego kraju siły roboczej z innych państw, głównie z Ukrainy.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Specjalista ds. zatrudniania cudzoziemców w Grupie Eurocash ma się zajmować nawiązywaniem współpracy z agencjami pracy z rynków wschodnich, prowadzić procesy legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce oraz reprezentować klientów przed Urzędami Pracy i Urzędami Wojewódzkimi. W zakresie jego obowiązków znajdzie się także m.in. przygotowywanie wniosków do uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy oraz kompletowanie dokumentacji niezbędnej do zatrudniania cudzoziemców.

Zmiany na rynku pracy to jeden z największych problemów branży hurtowej i detalicznej w Polsce. Zmaga się z nimi również Grupa Eurocash. Mówił o tym podczas ubiegłorocznego Kongresu Handlu i Dystrybucji Pedro Martinho, członek zarządu giełdowej spółki.

- Mamy wakaty w centrach dystrybucyjnych, wakaty mają też nasi franczyzobiorcy w swoich sklepach. Nie ma komu pracować i dostarczać towaru do konsumenta. To wyzwanie głównie dla małych sklepów, bo one bardziej koncentrują się na jakości obsługi, niż placówki wielkoformatowe - tłumaczył Martinho.

Menedżer podkreślał, że problemy ze znalezieniem pracowników w handlu małoformatowym mają bezpośrednie przełożenie na biznes Grupy Eurocash. - Jesteśmy w 100 proc. uzależnieni od sukcesu naszych klientów, więc oczywiście sytuacja na rynku pracy nas martwi - stwierdził Martinho podczas swojego wystąpienia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~emu 2 11 miesięcy temuocena: 83% 

  A może problem jest gdzieś indziej? płaca? warunki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~umowa-zlecenie 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Proszę dokończyć Panie Pedro: nie ma komu pracować... za wynagrodzenie jakie gigant spożywczy EC oferuje. Marketing i social firmy nie zastąpią zarobków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony