REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. materiały prasowe)

W I kw. 2020 r. Eurocash odnotował w segmencie hurtowym wzrost sprzedaży o 6 proc. rok do roku. Najszybciej rosła sprzedaż w formacie Eurocash Serwis. Mocno ucierpiała za to sprzedaż Eurocash Gastronomia – powodem epidemia. Serwis eurocash.pl ma już 12,6 tys. użytkowników, a sprzedaż za jego pośrednictwem przekroczyła w pierwszym kwartale 1 mld zł.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Według najnowszych danych, opublikowanych przez Grupę Eurocash, w I kw. 2020 r. sprzedaż w segmencie hurtowym wyniosła ponad 4,36 mld zł – to wzrost o 6 proc. w porównaniu z I kw. 2019 r., czyli o 254 mln zł. Z tej kwoty sprzedaż hurtowni Cash&Carry wygenerował 85 mln zł wzrostu. Najbardziej wzrosła sprzedaż serwisowa – o 226 mln zł. Format Eurocash Dystrybucja zwiększył sprzedaż o 4 mln zł.

Na łącznych wynikach zaciążył spadek sprzedaży formatu Eurocash Gastronomia – o -53 mln zł – co zarząd firmy wiąże z negatywnym wpływem epidemii koronawirusa na cały rynek HoReCa.

Zysk EBITDA segmentu hurtowego wyniósł w pierwszym kwartale 113,7 mln zł (65,1 mln zł przed MSSF16), to wzrost o 2,61 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r.

Grupa systematycznie rozwija format e-hurtu na platformie eurocash.pl Łączna kwartalna liczba aktywnych użytkowników serwisu to 12,6 tys. – celem długoterminowym jest zwiększenie tej liczby do 80 tys. W kwietniu 2020 r. średnia miesięczna liczba użytkowników aplikacji mobilnej wyniosła rekordowe 10,9 tys.

Platforma eurocash.pl odnotowała w I kw. 2020 r. sprzedaż w wysokości 1 mld zł. Oznacza to wzrost w ujęciu LfL o 8,5 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Żarty. 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Może i w internecie im urosło. I co z tego jak Dopiero co ogłosili ponad 60 milionów strat za pierwszy kwartał? Inni odnotowali zyski. Sypie się.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony