REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(fot. archiwum)

"Nie kupuję w Żabce. Nie wspieram Rydzyka", "dziś zrobiłem u was ostatnie zakupy", "straciliście miliony klientów" - dziesiątki takich, a nawet ostrzejszych wpisów zamieścili internauci w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Żabka, największa w Polsce sieć sklepów convenience, znalazła się na cenzurowanym po tym, jak jej właściciel, CVC Capital Partners, nawiązał współpracę z uczelnią kojarzoną z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Przypomnijmy, że w miniony piątek Rydzyk i prezes CVC w Polsce, Krzysztof Krawczyk, podpisali list intencyjny w sprawie współpracy amerykańskiego funduszu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Stało się to podczas konferencji "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko–amerykański - cyberbezpieczeństwo" zorganizowanej na wspomnianej uczelni. CVC było jednym z partnerów wydarzenia.

- Jest nam niezmiernie miło, że tą konferencją, tym wydarzeniem rozpoczniemy cykl wykładów poświęconych wyzwaniom, przed którymi stoi cały świat, ale które dotyczą również nas w Polsce. To są wyzwania związane z rewolucją cyfrową, ze zmianami demograficznymi, z którymi zarówno ludzkość, jak i skromna społeczność polska muszą sobie radzić - mówił w piątek Krawczyk. Jak dodał, ambicją CVC jest "dzielenie się wiedzą ze wszystkimi".

Zakres współpracy CVC, właściciela m.in. Żabki oraz spółki PKP Energetyka, z WSKSiM w Toruniu, nie jest znany. Dziennikarze i komentatorzy zauważają, że nawiązanie partnerstwa przez oba podmioty zbiegło się w czasie ze wstrzymaniem prac w Sejmie nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedziele (której projekt był bardzo niekorzystny dla Żabki) oraz z ujawnieniem przez "Puls Biznesu" projektu rozporządzenia przygotowanego przez Kancelarię Premiera, zgodnie z którym PKP Energetyka byłoby jedną z ośmiu spółek, w przypadku których sprzedaż dużego pakietu akcji wymagałaby zgody premiera lub ministra energii. Jednak dowodów na to, że sprawy mogą być ze sobą powiązane, jak dotąd nikt nie przedstawił.

Podpisanie listu intencyjnego przez Krzysztofa Krawczyka i Tadeusza Rydzyka spotkało się z niezadowoleniem sporej części internautów. Klienci Żabki zalali fanpage sieci na Facebooku komentarzami i postami, w których wyrażają zamiar zrezygnowania z zakupów w sklepach tej sieci. "Wybieracie Rydzyka? To ja rezygnuję z zakupów w Żabce", "Od dziś moja noga w Żabce nie postanie", "Żabka może zapomnieć, że zostawię [u niej] jakiekolwiek pieniądze" - to przykłady wpisów, jakie umieszczają internauci. Niektóre komentarze są znacznie ostrzejsze. Część z nich nawołuje wprost inne osoby do bojkotu Żabki.

Negatywnych - w tym również niecenzuralnych - komentarzy na fanpage'u Żabki pojawiło się tak wiele, że sieć poczuła się zobowiązana do wydania oświadczenia w tej sprawie. - Informujemy, że stroną współpracy, przytaczaną w postach i komentarzach, jest fundusz CVC Capital Partners. Fundusz od wielu lat standardowo współpracuje z wieloma podmiotami na rynku, dzieląc się najlepszymi praktykami działania - napisała Żabka w oświadczeniu.

Opublikowanie stanowiska przez Żabkę nie powstrzymało jednak internautów przed umieszczaniem kolejnych nieprzychylnych komentarzy w mediach społecznościowych. Na obecnym etapie ciężko przesądzić, na ile poważna może być dla Żabki groźba bojkotu przez niektórych klientów i czy osób niezadowolonych ze współpracy CVC w WSKSiM w Toruniu jest na tyle dużo, aby mogło się to przełożyć w zauważalny sposób na wyniki sieci.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 101

 • 56
  BARDZO PRZYDATNY
 • 14
  PRZYDATNY
 • 12
  OBOJĘTNY
 • 19
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (37)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~m693 37 14 dni temu

  A ja głupi sie zastanawiałem . Jak to jest że wszyscy maja zakaz handlu w niedziele a Żabka nie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tyl 36 2 miesiące temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rydzyk 35 2 miesiące temuocena: 100% 

  Zawsze mówiłem że w Polsce rządzi Rydzyk PiS jest jego wykonawcą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radio 34 2 miesiące temu

  Temat: problemy franczyzobiorców. Radio Lublin - cisza w eterze 5.03.2020 Bardzo dobry wywiad.

  oceń komentarz
 • ~Grubas spod remizy wiejskiej 33 3 miesiące temuocena: 100% 

  Nie mogę patrzeć na jego mordę , to tym bardziej nie będę zostawiał rydzykowi kasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zyg_b 32 4 miesiące temuocena: 0% 

  Kto jest właścicielem "Żabki" ?

  oceń komentarz
 • ~Antykat 31 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Ano znowu potwierdziło się, że jak nie wiadomo o co chodź, to chodź o pieniądze. Handel w niedzielę zakazany? Dołączam się do bojkotu, tak jak nie kupuję ruskiego węgla.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dejw 30 6 miesięcy temuocena: 0% 

  A ja biedny zapomnial zem kupic kromki chleba na dzien panski niedzielny i minw brzuchu burczy i muszem do tej zabki potreptać i kupic coś na ząbek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 29 8 miesięcy temuocena: 67% 

  O,Rydzyk był suspendowany w 1986, znaczy odsunięty od czynnosci kapłąnskich za samowole, zwianie w niemczech zostawił wiernych i nieposłuszenstwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anty pis 28 9 miesięcy temuocena: 73% 

  Już nigdy nie zrobię zakupów w zabce

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szogun 27 ponad rok temuocena: 91% 

  Ja nie robię zakupów w żabce bo jest tam drogo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Babymetal 26 ponad rok temuocena: 74% 

  Też przestaje kupować w zabce nie będę wzbogaca tego złodzieja rydzyka

  oceń komentarz
 • ~Barbara 25 ponad rok temuocena: 79% 

  To teraz już wiadomo, dlaczego sklepy Żabka pracują w każdą niedzielę. Dla Rydzyka PIS zrobił wyjątek, czyli kobiety ze sklepów Żabka muszą pracować, tak dba o nie kościół... Okropność! Wszystko pozamykane ale sklepy współpracujące z Rydzykiem są normalnie pootwierane. Dla mnie to skandal!

  oceń komentarz
 • ~Ewa 24 ponad rok temuocena: 20% 

  Ciekawe jednostronne reakcje. Czy ci wszyscy głęboko oburzeni działaniem CVC Capital Partners w latach ubiegłych zaprzestali korzystać z PKP? Mówiąc klasykiem "myślę, że wątpię". Głupota ludzka nie zna granic. Ludzie! Ruszcie głową. Myślenie naprawdę nie boli. I te głupiutkie, szczeniackie słowa. "Pan Rydzyk", "jest nas już ponad 3 miliardy ( z Chinami?)", "Konstytucja", obelgi pod adresem nieznajomego, a systematycznie oczernianego duchownego. Ot, mózgi wyprane do cna!

  oceń komentarz
 • ~NIE DLA TEGO PANA Z TORUNIA. STOP WYZYSKU LUDZI SŁABSZYCH,STARSZYCH I SCHOROWANYCH 23 ponad rok temuocena: 91% 

  JA KUPOWAŁEM DO WCZORAJ W ŻABCE CODZIENIE I ZOSTAWIAŁEM TAM PRZYNAJMNIEJ 20 ZŁ CODZIENIE. OD DZIŚ DZIĘKUJĘ I JUZ W ŻABCE NIE KUPIĘ. NIE BĘDĘ TEGO BIZNESMENA Z TORUNIA WSPIERAĆ. WYKORZYSTUJE LUDZI STARSZYCH I CHORYCH I MÓWI DO NICH ABY WYSYŁAĆ NA JEGO KONTO A TERAZ ŻABKA. KOŚCIÓŁ NIESTETY NIC NIE MA JUZ WSPOLNEGO Z BOGIEM I DUCHOWOŚCIĄ A TEN PAN Z TORUNIA TO ŻADEN KSIĄDZ ...MA TYLKO SZATĘ A JEST ZWYKŁYM NACIĄGACZEM ŻERUJĄCYM NA LUDZIACH SŁABYCH, STARSZYCH I SCHOROWANYCH. DO ŻABKI WIĘCEJ NIE WEJDĘ. CHYBA , ŻE COŚ SIĘ ZMIENI ALE DOPÓKI TEN PAN Z TORUNIA I ŻABKA RAZEM TO ANI ZŁOTÓWKI NIE WYDAM W ŻABCE.

  oceń komentarz
 • ~Czesiu 22 ponad rok temuocena: 68% 

  Jest nas już ponad 3 miliardy .Nie kupujemy w Rzabce. KONSTYTUCJA

  oceń komentarz
 • ~adamm 21 ponad rok temuocena: 91% 

  płatne trole nawet na fora branżowe włażą, brawo! a sprane gały widać samodzielnie myśleć nie potrafią, oczywiście zjedliby mnie, gdybym im powiedział, że ktoś ich oszukuje, widać lata pracy fachowców nad ciemnym ludem przyniosły obfite żniwo

  oceń komentarz
 • ~~123 20 ponad rok temuocena: 83% 

  Również Żabce dziękuję. Są też inne sklepy.

  oceń komentarz
 • ~Mi 19 ponad rok temuocena: 92% 

  Powiedzcie mi jak to jest? W mojej miejsowości Żabka to jedyny sklep czynny w niedzielę, którą to księza nakazują święcić. Jakoś nie słychać by Radio Maryja napiętnowało za to włascicieli tej sieci.

  oceń komentarz
 • ~pawełb 18 ponad rok temuocena: 84% 

  Koniec z zakupami w Żabce.

  oceń komentarz
 • ~mrowka 17 ponad rok temuocena: 81% 

  Jeśli Żabka współpracować zamierza z tym chciwym i nienażartym anty-chrześcijaninem, który jest skorumpowany, zły, buduje imperium, a biednym emerytom zabiera ich ostatnie pieniądze - to ja dołączam do bojkot u Żabki! Żabko - już do Ciebie nie wejdę. Od dziś, ja i moi najbliźsi.

  oceń komentarz
 • ~ilonam_d 16 ponad rok temuocena: 87% 

  Jeśli prawdą jest, co sugeruje artykuł, że spółka CVC podjęła współpracę z Rydzykiem, czytaj: zapłaciła mu w celu uniknięcia zaostrzenia zakazu handlu w niedzielę, to trąci korupcją na szczeblu rządowym lub parlamentarnym. Powinno zainteresować się CBA. A w Żabce kupować dalej nie myślę i nie będę osamotniona w tej decyzji.

  oceń komentarz
 • ~szok 15 ponad rok temuocena: 80% 

  Królewna zaskoczona: Całuje tę ŻABKĘ A tu jej ksiądz chytry wyskakuje CAŁKIEM!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MagdaTatarczyk 14 ponad rok temuocena: 15% 

  Każdy czepia się o wszystko... To to źle, to to nie dobrze. Jak inwestycje się rozwijają, projektu idą na przód to bardzo dobrze. Może z tego wyjdzie coś bardzo dobrego dla ludzi. Ale nie bo każdy patrzy na to że to o Rydzyk, więc powyzywajmy go od złodziei. A nie ważne to, że jakby to był ktokolwiek inny, to nikt by nic nie wspomniał na jego temat....

  oceń komentarz
 • ~Waldek.Kecki 13 ponad rok temuocena: 14% 

  Jak się komuś nie podoba Rydzyk to nie musi z nim współpracować ale niech też nie krytykuje kogoś kto to robi. Żabka to nie firma państwowa tylko prywatna, a osoby prywatne mogą robić co chcą bo żyjemy w wolnym kraju !!!

  oceń komentarz
 • ~Mieszkaniec 12 ponad rok temuocena: 16% 

  To jest kolejny przykład hejtu. Przez właśnie takich co piszą te głupoty stała się niedawno tragedia w Gdańsku. Dość siania jadu i nienawiści !!!

  oceń komentarz
 • ~JasnePełne 11 ponad rok temuocena: 16% 

  Chodziłem do Żabki, i chodzić będę nadal!

  oceń komentarz
 • ~Marlenaa 10 ponad rok temuocena: 14% 

  to chyba sprawa właściciela sklepu z kim współpracuje, po co w ogole sie tym interesować.

  oceń komentarz
 • ~Ada 9 ponad rok temuocena: 86% 

  A jak to się ma do zakazu handlu w niedzielę? Już nie przeszkadza Rydzykowi Żabka, która zmusza ludzi do pracy w niedzielę? Hipokryzja do kwadratu.

  oceń komentarz
 • ~HK 8 ponad rok temuocena: 84% 

  Drogie Wiadomości Handlowe, dolaliście oliwy do ognia używając słowa "hejt". To, że ktoś ogłasza, że nie będzie robił zakupów i tym podobne deklaracje, nawet emocjonalne, nie są hejtem. Oczywiście nie znam wszystkich wpisów, ale komentuję te, na które Wy się powołujecie. Natomiast oświadczenie Żabki jest infantylne (czy to już hejt?). CVC jest właścicielem Żabki, więc jakby z logiki wynika, że pieniądze, które klient zostawia w Żabce, trafiają do jej właściciela, który, istnieje takie prawdopodobieństwo, przekombinował (lobbing?), żeby móc handlować w niedziele. Natomiast tutaj najbliższy hejtu jest wpis osoby o nicku ~`Grzeczny i miło byłoby, gdyby moderator go po prostu usunął.

  oceń komentarz
 • ~Maksym 7 ponad rok temuocena: 86% 

  Dobrym wyjsciem byloby odebranie koncesji za szwindel z poczta. Poza tym moze ktos wreszcie odwazy sie opisac warunki w jakich pracuja ci biedni wyrobnicy tej sieci ktora notabene jest odpowiedzialna za wykonczenie polskiego malego czesto rodzinnego handlu. Czy z Was polscy tzw. patrioci ktokolwiek widzial na jednej ulicy kilka sklepow jednej polskiej marki....??? Zastanowcie sie teraz przed dalszym ujadaniem na Lidle czy Biedronki. A teraz ci poznanscy zlodzieje beda z Was dojic kase mizernym i krotkoterminowym bublem za mega ceny dla dobra kieszeni tego oszoloma z Torunia !!! Zastanowcie sie przez chwile przed wejsciem do tych pseudo sklepow.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~EGG-on 6 ponad rok temuocena: 83% 

  A handel w niedzielę? Ząbki też powinny być zamknięte !

  oceń komentarz
 • ~Adm 5 ponad rok temuocena: 18% 

  Żabka jest super! A maciciele jak zwykłe w akcji. A może protest pod. L...

  oceń komentarz
 • ~tylkopytam 4 ponad rok temuocena: 72% 

  Jak to? Przecież hejterzy są tylko po prawicy...

  oceń komentarz
 • ~kj 3 ponad rok temuocena: 30% 

  To samo byłą z wielką aferą, że żabka nagrywa ludzi przez kamery przy kasie bez wiedzy klienta, też wielce pisano, że teraz to już żabki upadną itd - ktoś jeszcze o tym pamięta? Poza tym święte oburzenie będzie trwało do momentu, aż pewnego dnia koło 22 jeden z drugim uświadomi sobie, że zabrakło mu fajek lub innej potrzebnej rzeczy... już to widzę jak w imię swojego bojkotu nie wejdą do żabki mając w wyborze ewentualnie zakup rano w innym sklepie. Swoją drogą jak głupim trzeba być, żeby nie rozumieć czym jest zagraniczny fundusz, który jest właścicielem m.in. żabki? jak sieć za rok czy dwa zostanie sprzedana w inne ręce, to znowu żabka będzie ok? czy leming nie ogarnie o co chodzi, bo to zbyt zawiłe? Bo wygląda to tak, jakby ludzie myśleli, że to prezes czy centrala żabki ma coś z tym wspólnego

  oceń komentarz
 • ~gosc 2 ponad rok temuocena: 89% 

  Ciekawe ile z tych wpisow to hejt ?

  oceń komentarz
 • ~RobertB 1 ponad rok temuocena: 26% 

  Chyba przestanę kupować w Lidlu i zacznę w Żabce. Już dawno powinienem to zrobić

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony