REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(materiały prasowe)

FedEx Corp. potwierdził, że zakończy swoją umowę z Amazon.com Inc. w zakresie dostarczania małych przesyłek kurierskich, ponieważ sklep internetowy koncentruje się na rozwoju własnej sieci dostaw – podał Reuters.

REKLAMA

Zapowiedź rozwiązania umowy pomiędzy firmami następuje dwa miesiące po tym, jak FedEx postanowił nie odnawiać kontraktu z Amazon na dostawę eskspresowych paczek lotniczych w USA.

- Ta zmiana jest zgodna z naszą strategią. Chcemy skupić się na szerszym rynku e-commerce - napisał FedEx w oświadczeniu.

Amazon, który rozszerza swoją własną sieć dostaw lotniczych i drogowych, jest postrzegany jako stwarzający potencjalna konkurencja dla FedEx i UPS. Z oboma firmami współpracuje potentat rynku e-commerce. Analitycy twierdzą, że Amazon ma zagwarantowaną lepszą stawkę w umowie z UPS na dostawy paczek lotniczych, więc odejście FedEx-u ma niewielkie znaczenie dla firmy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony