REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

BRANŻA PO GODZINACH

 

10 czerwca 2019, 14:09

(fot. Pixabay CC0)

15 czerwca w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Piwowarów Domowych, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD). Festiwal to wydarzenie łączące świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków. Ponad 70 najlepszych piwowarów domowych z Polski oraz z Europy wystawi około 300 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Druga edycja Festiwalu to dla twórców piw okazja do wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów, ale również docenienia ich pasji poprzez wybranie najlepszego stoiska piwowara oraz piwa festiwalowego, które zostanie uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszynie. Pasjonaci piw domowych odwiedzający wydarzenie będą mieli okazję degustowania wyjątkowych piw, niedostępnych w komercyjnej sprzedaży i zatopienia się w chmielowej atmosferze.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Piwowarów Domowych uczestnicy poza częścią wystawienniczo-targową będą mogli korzystać również ze strefy szkoleniowej, w której odbędą się sesje wykładów i warsztatów dotyczących piwowarstwa domowego. Nowością będzie strefa targowa, która skupi firmy oferujące akcesoria do domowego warzenia piwa, producentów słodu, chmielu, drożdży oraz sklepy z ofertą dla piwowarów-hobbystów.

W trakcie wydarzenia zostanie wybrane najlepsze piwo i stoiska piwowara oraz ogłoszone zostaną wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 i przyznanie tytułu Grand Championa 2019. To największy konkurs piw domowych w Polsce, który jest organizowany już po raz siedemnasty.

– Zeszłoroczna edycja Festiwalu potwierdziła zapotrzebowanie na tego typu event na polskim rynku piwnym, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej edycji w rozszerzonej formule. Zależy nam na stałej wymianie doświadczeń i wiedzy pomiędzy piwnymi twórcami oraz daniu im możliwości dotarcia do miłośników piw. Piwo domowe jest bardzo mocno związane z ideą „slow food” – mówi Artur Kamiński, prezes PSPD.

Piwowarstwo domowe staje się coraz bardziej popularnym hobby w całej Europie. Szacuje się, że w Polsce swoje własne warki warzy nawet 100 tysięcy piwowarów domowych. W PSPD obecnie zrzeszonych jest prawie 1200 członków.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony