REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-13 kwietnia 2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

4 stycznia 2020, 13:56

Zarząd firmy Comp SA, do której  wydał oświadczenie w sprawie awarii drukarek fiskalnych Delio, która w dramatyczny sposób dotknęła m.in. sieć supermarketów Dino. Firma, twierdzi że urządzenia wyprodukowane zostały zgodnie z odpowiednią specyfikacją, a naprawy odbywają się zgodnie z zasadami sztuki i jak najlepszą wiedzą producenta. Poniżej publikujemy oświadczenie w całości.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

(Novitus)

"W związku z awarią drukarek fiskalnych typu Delio, niniejszym, zarząd Comp S.A. oświadcza, iż zwołał sztab kryzysowy celem zdiagnozowania awarii oraz zbadania możliwości jej usunięcia i, na podstawie ustaleń tego sztabu, oświadcza, że drukarki te wyprodukowane zostały zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 sierpnia 2013 roku w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. W oparciu o te przepisy, producent, jako podmiot wprowadzający do obrotu poszczególne typy drukarek Delio, uzyskał decyzje homologacyjne."

"Awaria drukarek wystąpiła w zakresie pracy zegara wskazującego datę i czas, który stanowi element drukarki. Błąd zegara spowodował blokadę uniemożliwiającą drukowanie paragonów z właściwą datą. Wszystkie naprawy odbywają się zgodnie z zasadami sztuki i jak najlepszą wiedzą producenta oraz zgodnie z przepisami obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 w sprawie kas rejestrujących."

"Naprawy wykonywane są w oparciu o części dostarczane przez producenta. Drukarki po naprawie spełniają wszelkie wymagane funkcje, kryteria i warunki techniczne określone w decyzjach homologacyjnych i w związku z powyższym nie wymagają ponownej certyfikacji."

W imieniu Zarządu Comp SA podpisali: Jarosław Grzegorz Wilk oraz Krzysztof Morawski

Przypomnijmy, że jest to reakcja na awarię, która została wykryta 1 stycznia. Błąd zegara czasowego uniemożliwił obsługę kasową w wielu punktach handlowych w Polsce, m.in w sieciach Dino, Multikino, pizzeriach DaGrasso, a także w sklepie klubowym Legii Warszawa. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony