REKLAMAMLEKOVITA - Baner główny (kwiecień 2018)
Wino, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Wino, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Jakub Nowak, wiceprezes firmy Jantoń przejmuje kontrolę nad producentem i dystrybutorem alkoholu – donosi „Rzeczpospolita”. 

REKLAMAKONGRES RYNKU FMCG 2018 - Belka w artykułach

Pieniądze na przejęcie firmy pochodziły od funduszu inwestycyjnego Enterprise Invesrtors. Po odkupieniu firmy, która przez ponad 40 lat działała jako rodzinna, Nowak zostanie nowym prezesem, a fundusz będzie miał swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej.

Kwoty transakcji nie ujawniono. Umowa została na razie podpisana jako warunkowa, zgodę musi wyrazić jeszcze UOKiK, bo przychody firmy przekraczają 10 mln euro rocznie.

Poszukiwania inwestora, który wsparłby firmę Jantoń, trwały trzy lata. Enterprise Invesrtors debiutuje w branży alkoholowej, ale uważa ją za perspektywiczną. Jantoń to jeden z największych producentów wina w Polsce, a także numer trzy na rynku Cydru. Firma ma w ofercie także napoje alkoholowe z sokami owocowymi.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony
"