REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Unsplash.com)

Firma Whole Foods zwolniła pracownicę z Kalifornii, która dokumentowała przypadki koronawirusa wśród pracowników we wszystkich sklepach spożywczych sieci. Nie spodobało się to szefostwu należącej do Amazona sieci sklepów spożywczych.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Oficjalną przyczyną zwolnienia miała być 45-minutowa przerwa w pracy, jaką kobieta zrobiła sobie po doznaniu ataku paniki. Jednak podejrzewa ona, że rzeczywistym powodem było niezadowolenie szefostwa z powodu jej działalności. Whole Foods i jego spółka macierzysta Amazon odmówiły ujawniania danych o tym, ile przypadków COVID-19 zostało potwierdzonych wśród ich pracowników.

Obydwie firmy znalazły się również w ogniu krytyki, bo krytycznie reagują na osoby wypowiadające się na temat warunków pracy. Zwalniani są pracownicy, którzy sprzeciwiają się trudnym warunkom pracy czy postępowaniu internetowego giganta w stosunku do pracowników.

Dlatego pracownica, która ujawniła publicznie listę przypadków koronawirusa w sieci Whole Foods podejrzewa, że właśnie to było rzeczywistym powodem jej zwolnienia. Pracodawca pozbył się jej tuż przed tym zanim Los Angeles Times doniósł, że według publicznej listy, którą przygotowała kobieta, u 340 pracowników firmy wykryto wirusa a 4 z nich zmarło.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony