REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot. materiały prasowe, Tetra Pak)

Zatrudniający ponad 350 osób zakład zajmuje się nie tylko produkcją maszyn, ale także planowaniem, projektowaniem i wdrażaniem technologii, wykorzystywanych przy produkcji sera. Firma prowadzi  również remonty i wymianę istniejących instalacji, a także testuje sprzęt.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Dzięki inwestycji, olsztyński zakład zwiększył powierzchnię produkcyjną z 3200 mkw. do 7800 mkw., co oznacza że podwoił się dotychczasowy potencjał Tetra Pak w sektorze urządzeń dla produkcji sera w Polsce.

– Jesteśmy jedyną firmą dostarczającą w pełni zintegrowane rozwiązania dla produkcji sera dla firm z sektora spożywczego. Inwestycja w nowy zakład pokazuje nasze zaangażowanie we wsparcie klientów, którzy dążą do zaspokojenia wciąż zmieniających się oczekiwań konsumenckich oraz wykorzystywania pojawiających się szans na rozwój rynkowy – mówi Ola Elmqvist, wiceprezes ds. przetwórstwa żywności w Tetra Pak.

I dodaje: – Jednym z głównych powodów, dla których wybraliśmy Olsztyn, jest jego idealna lokalizacja – w samym sercu regionu znanego ze wspaniałych tradycji mleczarskich oraz zapewniającego dostęp do wysoce wykwalifikowanego personelu w sektorze przetwórstwa produktów żywnościowych. Dzięki temu znaleźliśmy się w idealnym miejscu, z którego możemy wspierać naszych klientów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich

Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu rynku sera na świecie wyniesie 2,3 proc., osiągając 31 mln ton w roku 2023 – głównie dzięki rosnącemu popytowi na ser półtwardy oraz mozzarellę. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony