REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Tylko 6 proc. pracodawców deklaruje, że w przyszłym roku będzie zwiększać zatrudnienie

Tylko 6 proc. pracodawców deklaruje, że w przyszłym roku będzie zwiększać zatrudnienie (Fot.materiały prasowe)

W I kwartale 2020 roku tylko 6 proc. pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie, to najsłabszy wynik od dwóch lat - wynika z badania agencji zatrudnienia ManpowerGroup, o którym pisze "Rzeczpospolita".

REKLAMA

Najwięcej firm zamierza zwiększyć zatrudnienie na wschodzie Polski (11 proc.), zaś najmniej w północnym rejonie kraju, gdzie tylko 2 proc. pracodawców deklaruje, że będzie zatrudniać. Na Mazowszu i w Łódzkiem, rekrutować zamierza 5 proc. firm, a 2 proc. nie planuje tego robić. 

Największą aktywność jeśli chodzi o zatrudnienia będą wykazywać duże firmy - aż 12 proc. pracodawców z tego sektora deklaruje, że zamierza szukać nowych pracowników. 

Martwić może duża (86 proc.) grupa firm, które nie planują żadnych zmian w zatrudnieniu i tych, które nie podjęły w tej sprawie jeszcze żadnej decyzji.


 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony