REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Firmy z branży handlu detalicznego zapłaciły w 2018 r. ok. 1,5 mld zł tytułem podatku CIT. Na tle poprzednich lat to zaskakująco dużo – ocenia „Rzeczpospolita”.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Portal zwraca uwagę, że wysoka kwota podatku dochodowego od przedsiębiorstw, jaka wpłynęła w ubiegłym roku od sieci detalicznych, może nie wystarczyć, by rząd zrezygnował z wprowadzenia specjalnego podatku handlowego. Przypomnijmy, że w 2016 r., gdy uchwalana była ustawa o podatku handlowym, rząd szacował wpływy z tej daniny na ok. 1,5 mld zł.

Wśród ok. 180 firm o najwyższych przychodach w ostatnich sześciu latach, które wzięła pod lupę „Rzeczpospolita”, zdecydowanie największymi płatnikami CIT okazują się banki – największe z nich wyjątkowo udanym dla sektora roku zapłaciły prawie 5,5 mld zł CIT, czyli o prawie 1,2 mld więcej niż rok wcześniej.

Znaczne wpływy fiskus notuje także w przypadku przedsiębiorstw publicznych – największe wpłaciły łącznie ok. 3,8 mld zł.

Czytaj więcej na stronie rp.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony