REKLAMAWitpak, baner główny (lipiec-sierpień 2019)

Unilever oraz Wawel nawiązały współpracę, w rezultacie której w najbliższym sezonie lodowym do sprzedaży trafią pod marką Big Milk lody o smakach cukierków: Michałki z Wawelu oraz czekoladek Tiki Taki i Malaga.

REKLAMAKongres Alkohole i Napoje - Belka w artykułach (lipiec 2019)

(Fot. Pixabay)

Konsumenci będą mieli do wyboru produkty z segmentu lodów familijnych i impulsowych – pudełka (450 ml) oraz rożki (105 ml), które do handlu trafią w marcu. Partnerzy handlowi będą mieli dostęp do nowych produktów od połowy lutego.

Obie marki mają silne pozycje na polskim rynku. Big Milk jest największą marką lodową w kraju. Jak podają obie firmy w komunikacie, powołując się na badania Nielsena przeprowadzone w sierpniu 2018 roku, wartościowe udziały rynkowe marki wynosiły 11,6%. Wawel ma zaś 10% udziałów rynkowych w swojej kategorii. Jest liderem segmentu czekolad gorzkich premium i sprzedaży słodyczy na wagę.

Jak podkreśla Marek Kopyto, country manager w firmie Unilever,  rynek lodów rośnie kilkukrotnie szybciej od reszty rynku spożywczego, co ma związek ze sprzyjającą pogodą i rosnącą popularnością lodów.

- Współpraca z firmą Wawel umożliwi nam poszerzenie tej kategorii. Smaki bazujące na jej produktach będą uzupełnieniem naszego portfolio, zbudowanego zarówno w oparciu o globalne marki takie jak Ben&Jerry’s czy Carte d’Or, jak i polskiego Big Milka - mówi Kopyto.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony