REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

Według prognoz firmy badawczej Gartner, w ciągu najbliższych 12 lat 80 proc. firm z branży finansowej albo zniknie z rynku, albo przestanie się na nim liczyć. Za marginalizację tradycyjnych instytucji finansowych mają odpowiadać zmieniające się zachowania klientów oraz postęp technologiczny – donosi serwis Bankier.pl.

REKLAMA

Z analiz firmy Gartner wynika, że cyfrowa transformacja wielu banków to mit, skrywający przestarzałe modele biznesowe. Znaczna część tradycyjnych instytucji finansowych już w perspektywie 2030 r. nie będzie w stanie skutecznie konkurować na rynku i zostanie zepchnięta do defensywy przez cyfrowe platformy płatnicze, firmy z sektora fin-tech i innych nowych graczy – relacjonuje Bankier.pl.

Według prognozy Gartnera tylko jedna piąta dzisiejszych dostawców usług finansowych będzie w stanie dotrzymać kroku postępowi technologicznemu i zaspokoić oczekiwania konsumentów. Będą to firmy, które dzięki efektowi skali będą w stanie stworzyć własne cyfrowe platformy sprzedaży usług finansowych, będą w stanie pójść tropem fin-techów, świadcząc wyspecjalizowane usługi na platformach innych podmiotów albo znajdą swoje nisze, docierając do specyficznych segmentów rynku.

Bankier.pl zwraca jednak uwagę, że pogłoski o śmierci banków mogą być przedwczesne, ponieważ ich rola w gospodarce nie maleje, a wiele nowoczesnych firm fin-tech korzysta z ich usług we własnej działalności usługowej lub bazuje na zbudowanej przez nie infrastrukturze.

Czytaj więcej na stronie bankier.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony