REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)
McDonald's w Enschede, Holandia

McDonald's w Enschede, Holandia (fot. Bartek Kaszuba)

W 2016 roku fiskus podniósł stawkę VAT na hamburgery na wynos z 5 do 8 proc. Sama podwyżka nie byłaby dramatyczna gdyby nie fakt, że dotyczyła ona także... już sprzedanych produktów - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMA

Podwyżka była niespodziewana, bowiem fiskus od lat w interpretacjach indywidualnych przyznawał, że prawidłowa jest 5-proc. stawka VAT. Tym bardziej dziwny jest fakt, że teraz skarbówka domaga się zapłaty wyższego podatku także za produkty, które sprzedano w oparciu o interpretacje indywidualne.

Przykładowo, skarbówka domaga się od franczyzobiorców McDonald`s około 130 mln złotych plus kilkadziesiąt milionów złotych odsetek. Zdaniem ekspertów postępowanie organów narusza zasadę zaufania ordynacji podatkowej. Tym bardziej, że same postępowania prowadzone są w kontrowersyjny sposób - np. przedsiębiorcy wzywani są na wielogodzinne przesłuchania czy muszą dowieźć... papierowe paragony za kilka lat działalności.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony